تصویری.. دوی زنان سعودی به مناسبت روز جهانی زن در خیابان‌های جده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

گروهی از زنان سعودی، به مناسبت روز جهانی زن (هشتم مارس) به شیوه خود این روز را جشن گرفتند. آنها در حالیکه لباس‌های ورزشی مخصوص به تن کرده بودند، در شهر تاریخی جده دویدند.

به گزارش العربیه، شرکت‌کنندگان، گفته‌اند که این اقدام آنها، پس از صدور قوانین حمایت‌ کننده از فعالیت‌های ورزشی زنان اتخاذ شد. ورود زنان به ورزشگاه‌ها و نیز اختصاص بخش ویژه زنان در هیأت عمومی ورزش، به ریاست شاه‌دخت «ریمه بنت بندر» از جمله قوانین جدید دولت در حمایت از ورزش زنان سعودی به شمار می‌آید.

وزیر آموزش سعودی، چندی پیش، دستور داد که از سال آینده، برنامه تربیت بدنی در مدارس این کشور اجرا شود. و زمینه برای مشارکت دختران در رقابت‌های بین‌المللی فراهم شود.

چند روز پیش، 1500 تن از زنان سعودی برای نخستین بار در مسابقه دوی ماراتن که با همکاری، سازمان ورزش و شهرداری احساء با شعار احساء می‌دود برگزار شد، به رقابت پرداختند.

سما دانشجوی رشته سینما، یکی از دختران شرکت کننده در این دو به خبرگزاری رویترز گفت: «همه چیز در سعودی برای زنان تغییر خواهد کرد».

یاسمین حسین دیگر زن شرکت کننده گفت: «هدف از این برنامه، رساندن پیام به زنان است که بیایند، تنها نیستند، با هم به این آرزو خواهیم رسید».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید