اولین گفتگوی تلویزیونی ولی‌عهد سعودی با یک شبکه آمریکایی پیش از سفر به واشنگتن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی پیش از سفر به واشنگتن، برای اولین بار در مقابل دوربین یک شبکه تلویزیونی آمریکایی قرار گرفت و با شبکه CBS گفتگو کرد.

نورا دونیل، خبرنگار شبکه CBS و مجری برنامه "60 دقیقه" که از این شبکه آمریکایی پخش می‌شود، گفتگویی طولانی با ولی‌عهد سعودی انجام داد. پایگاه اینترنتی CBS News ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی را یکی از قدرتمندترین رهبران خاورمیانه توصیف کرد.

در گزارشی که CBS News چهارشنبه 6 مارس 2018 منتشر کرد، آمده که پادشاهی عربی سعودی در حال حاضر شاهد تغییرات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی گسترده‌ای است که مهم‌ترین آنها برنامه مبارزه با فساد تعدادی از شاهزادگان و بازرگانان سعودی و دستور تاریخی اعطای اجازه رانندگی به زنان است.

گفتگوی شاهزاده محمد بن سلمان با برنامه 60 دقیقه شبکه تلویزیونی CBS اولین گفتگوی یک مقام سعودی با شبکه‌های آمریکایی از سال 2005 تا کنون است.

در این گفتگو که قرار است روز 18 مارس و دو روز پیش از دیدار ولی‌عهد سعودی با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا پخش شود، شاهزاده محمد بن سلمان درباره روابط کشور و آمریکا، جنگ یمن و همچنین تنش‌ها با ایران، سخن گفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید