اتفاق نظر سعودی و بریتانیا درباره ضرورت مقابله با دخالت‌های ایران در منطقه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی و ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا روز چهارشنبه 7 مارس 2018 اعلام کردند که درباره ضرورت مقابله با دخالت‌های ایران در منطقه اتفاق نظر دارند.

دفتر نخست‌وزیری بریتانیا اعلام کرد که ولی‌عهد سعودی و نخست‌وزیر بریتانیا در زمینه اهمیت مقابله به دخالت‌های ایران نظر مشترک دارند.

بر همین اساس دو طرف تاکید کردند که یافتن راه‌حل سیاسی برای بحران یمن و همچنین ارسال کمک‌‌[های انساندوستانه] به این کشور ضرورت دارند.

سخنگوی دفتر نخست‌وزیری بریتانیا اعلام کرد که ریاض و لندن تلاش می‌کند حجم تجارت فیمابین را در سال‌های آینده به 65 میلیارد پوند (90.26 میلیارد دلار) برسانند.

او گفت: «در این نشست درباره یک هدف بلندپروازانه برای تجارت دوجانبه توافق شد و آن فرصت‌های سرمایه‌گذاری به ارزش 65 میلیارد پوند در سال‌های پیش رو است. سرمایه‌گذاری مستقیم در بریتانیا و خریدهای جدید سعودی از شرکت‌های بریتانیایی از این جمله‌اند.»

سخنگوی دفتر نخست‌وزیری بریتانیا در ادامه افزود: «این یک گام مهم برای شکوفایی اقتصاد بریتانیا و نشانه‌ای واضح از اعتماد بین‌المللی جدی به اقتصاد بریتانیا، در زمانی که این کشور خود را برای خروج از اتحادیه اروپا آماده می‌کند، است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید