مخالفان مسلح: درباره خروج از غوطه شرقی گفت‌وگو نمی‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حمزه بیرقدار، یکی از فرماندهان گروه «جیش الاسلام» از مخالفان مسلح رژیم سوریه، روز چهارشنبه هفتم مارس گفته که جنگجویان این گروه درباره خروج از غوطه شرقی، گفت‌وگو نخواهند کرد و به دفاع از این منطقه، ادامه خواهند داد.

بیرقدار در نامه‌ای به خبرگزاری رویترز تأکید کرد:« هیچ مذاکراتی درباره این مسئله نشده است و مخالفان مسلح و ساکنانش غوطه‌شرقی، از این منطقه دفاع خواهند کرد».

ارتش روسیه، روز گذشته در بیانیه‌ای پیشنهاد خروج امن از غوطه شرقی برای مخالفان ارائه داد و گفته که مخالفان مسلح می‌توانند به همراه خانواده‌ها و سلاح شخصیشان از گذرگاه‌های امن در غوطه شرقی، خارج شوند.

غوطه شرقی در نزدیکی دمشق آخرین موضع مخالفان بشار اسد در سوریه است. در این منطقه بیش از 400هزار نفر زندگی می‌کنند. مخالفان در سال 2012، این منطقه را به کنترل خود درآوردند.

وزارت دفاع روسیه روز گذشته در بیانیه اعلام کرد:« مرکز آشتی روسیه، که مصونیت جنگجویان مخالفان که غوطه شرقی را به همراه سلاح و خانواده‌هایشان، تضمین می‌کند». این بیانیه گفته که روسیه آماده است خودروهایی برای خروج جنگجویان، فراهم کند.

این در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل، امروز چهارشنبه هفتم مارس، به درخواست بریتانیا و فرانسه، برای بررسی اوضاع غوطه شرقی و ادامه درگیری‌ها در این منطقه، نشست اضطراری برگزار خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید