شورای امنیت سازمان ملل شکست آتش‌بس غوطه شرقی را بررسی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با وجود درخواست آتش‌بس از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد، بمباران مناطق مسکونی در سوریه از سوی نیروهای رژیم اسد و همپیمانان روسش، ادامه دارد، از این رو شورای امنیت برای بحث بر سر دلایل شکست آتش‌بس در منطقه شرقی در حومه دمشق پایخت سوریه، تشکیل جلسه خواهد داد.

این در حالی است که نهاد‌های سازمان ملل، همچنان به محکومیت و اظهار نگرانی درباره اوضاع این کشور ادامه می‌هند.

کارشناسان سازمان ملل، در آخرین گزارش‌ از اوضاع سوریه، بمباران مناطقی در حومه شهر حلب در دسامبر سال گذشته را «در حد یک جنایت جنگی» توصیف کردند.

این در حالی است که محکومیت و اظهار نگرانی درباره اوضاع سوریه، بویژه غوطه شرقی، هیچ گونه تأثیری در منع حملات هوایی و زمینی نیروهای بشار اسد، نداشته است.

به گزارش خبرگزاری‌ها، سه‌شنبه 6 مارس صلیب سرخ جهانی اعلام کرد که فعالیت خود را در غوطه شرقی به دلیل ادامه بمباران، به حالت تعلیق درآورده است.

کاروان کمک‌رسانی این سازمان با 40 کامیون که به دوما در غوطه شرقی رسیده بود، نتوانست بار خود را تخلیه کند و به دلیل شدت بمباران، به دمشق بازگشت.

به درخواست بریتانیا و فرانسه، اعشضای شورای امنیت سازمان ملل روز چهارشنبه هفتم مارس، نشستی اضطراری را برای بررسی دلایل شکست آتش‌بس در سوریه و ادامه درگیری در غوطه شرقی، برگزار خواهند کرد.

شورای امنیت سازمان ملل، 24 فوریه گذشته، با صدور قطعنامه‌ای، خواستار آتش‌بس 30 روزه، با هدف ارسال کمک‌های بشر دوستانه و نیز تخلیه زخمی‌ها و بیماران در غوطه شرقی، شده بود.

این در حالی است که بمباران ارتش دولتی سوریه با حمایت روسیه، به حملات خود علیه غوطه شرقی ادامه داد. در پی این حملات، شمار زیادی از غیرنظامیان، کشته یا زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید