رئیس هواپیمایی قطر: برای ادامه فعالیت به منابع مالی نیاز داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

اکبر الباکر، رئیس‌ القطریه، شرکت هواپیمایی قطر گفت که این شرکت برای ادامه فعالیت به منابع مالی جدید نیاز دارد.

به گزارش بلومبرگ الباکر تاکید کرد که این شرکت در پایان سال مالی فعلی که در ماه مارس به پایان می‌رسد، ضررهای زیادی متحمل خواهد شد و برای ادامه فعالیت به منابع مالی جدید نیاز دارد.

به گفته شرکت هواپیمایی قطر، در نتیجه تحریم‌های اعمال شده از سوی پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی، پادشاهی بحرین و جمهوری عربی مصر، این شرکت با مشکلات جدی در زمینه تامین نقدینگی مواجه است.

اکبر الباکر پیش از این در گفتگو با آسوشیتدپرس اعتراف کرده بود که در نتیجه بحران قطر با همسایگان خلیجی‌اش، شرکت تحت امرش امسال ضرر خواهد کرد.

الباکر در این‌باره به آسوشیتد پرس گفت که تحریم زمینی، دریایی و هوایی که کشورهای عربی عضو شورای همکاری خلیج علیه قطر وضع کردند درآمدهای شرکت هواپیمایی قطر را کاهش داده است. با این حال او گفت که این موضوع بلندپروازی‌های هواپیمایی قطر را متاثر نخواهد کرد.

رئیس القطریه در ادامه توضیح داد که هواپیماهای شرکت تحت امرش مجبور شدند مسیرهای طولانی‌تری بر فراز ایران و ترکیه بپیمایند و این موضوع باعث افزایش مصرف سوخت و همچنین افزایش هزینه سوخت در مقایسه با مسیرهای عادی بر فراز کشورهای همسایه شد. این امر نیاز هواپیماهای قطری به اقدامات مربوط به تعمیر و نگهداری را بیشتر کرده و در مجموع هزینه‌های شرکت هواپیمایی قطر را افزایش داد.

الباکر گفت که حجم ضررهای وارد شده به القطریه در ماه آوریل مشخص خواهد شد. او به این موضوع که مسیرهای جدید هواپیمایی قطر به چه مدت زمان نیاز دارند تا این ضررها را جبران کنند، اشاره‌ای نکرد.

القطریه در سال گذشته ناچار شد برای جبران خسارات، مسیرهای جدیدی از شهرهای دوبلین، نیس، پراگ، اوکلاند و شیانگ مای تایلند به مسیرهای پروازی خود بیافزاید.

این شرکت قطری همچنین ناچار شد به مقاصدی خارج از کریدور پروازی همسایگان خلیجی‌اش اولویت دهد. از تابستان سال 2017 کشورهای پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی، جمهوری عربی مصر و پادشاهی بحرین با انتشار بیانیه‌های جداگانه‌ای دوحه را به حمایت و تامین مالی، سیاسی، و رسانه‌ای تروریسم متهم کرده و همه روابط خود با قطر را قطع کردند.

خبرگزاری بلومبرگ در ماه دسامبر گذشته گزارش کرد که شرکت هواپیمایی قطر از زمان آغاز بحران این کشور در ژوئن 2017 حدود 20 درصد درآمدهای خود را از داده و و در میان حوزه‌های اقتصادی مختلف، حوزه هوانوردی بازنده بزرگ بحران قطر است.

القطریه 11 درصد از مسیرهای پروازی خود را از دست داد. این مسیرها که پروازهای طولانی اختصاص داشت، از آسمان همسایگان خلیجی قطر می‌گذشت و یکی از منابع درآمد مهم این شرکت بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید