عکس..قاسم سلیمانی و حسن نصرالله؛ کدامیک میهمان و کدامیک میزبان است؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تصویری از حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان و قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران منتشر شده که در آن نصرالله برخلاف همیشه عمامه به سر ندارد و این موضوع باعث مطرح شدن سوال‌هایی درباره مکان این دیدار شده است.

شبکه ال‌بی‌سی لبنان روز یکشنبه 4 مارس 2018 تصویری از دیدار نصرالله و سلیمانی منتشر کرد اما اطلاعاتی درباره مکان و زمان ثبت این تصویر ارائه نکرد.

در این تصویر حسن نصرالله بر خلاف همیشه عمامه به سر ندارد و این موضوع احتمال اینکه این دیدار به میزبانی نصرالله صورت گرفته را تقویت کرد.

اگر چه اطلاعاتی درباره زمان و مکان ثبت این تصویر وجود ندارد ولی گمان می‌رود این دیدار با بمباران حومه دمشق توسط نیروهای دولتی سوریه و روسیه در ارتباط باشد، به ویژه آنکه شبه‌نظامیان وابسته به ایران و پیکارجویان حزب‌الله لبنان پیرامون دمشق و حومه آن مستقر شده‌اند.

ایران از روزهای آغازین بحران سوریه، از رژیم بشار اسد حمایت کرده است.

حزب‌الله لبنان در بسیاری از درگیری‌ها در کنارنیروهای رژیم اسد، نظامیان ایرانی و دیگر گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران جنگیده است. نیروهای ایران از اولین گروه‌هایی بودند که در اواخر سال گذشته به دیرالزور رسیدند.

رسانه‌های غربی در روزهای گذشته تصاویری ماهواره‌ای از یک پایگاه نظامی در شمال غرب دمشق منتشر کردند که گمان می‌رود از سوی سپاه قدس ایران اداره می‌شود.

نیروهای مخالف اسد بارها خواستار خروج فوری نیروهای سپاه پاسداران و پیکارجویان حزب‌الله لبنان از سوریه شده‌اند. آنها می‌گویند که هیچ راه‌حلی برای بحران این کشور، پیش از خروج کامل نیروهای ایرانی و پایان دادن به روند خونریزی آنها برای دفاع از بشار اسد، وجود ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید