تجلیل محمد بن سلمان از نقش الازهر در دفاع از اسلام

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی تاکید کرد که الازهر مصر نقشی مهم در مقابله با خطراتی که جهان اسلامی و عربی با آن مواجه است، ایفا می‌کند.

این سخنان دوشنبه 5 مارس در جریان حضور شاهزاده محمد بن سلمان در الازهر و دیدارش با دکتر احمد الطیب شیخ الازهر مطرح شد.

در ابتدای این دیدار دکتر احمد الطیب به شاهزاده محمد بن سلمان خودش آمد گفت و اعلام کرد که الازهر و مردم مصر، از نقشی که پادشاه، دولت و ملت پادشاهی عربی سعودی در خدمت به اسلام و مسلمین و حمایت از مسائل امت اسلامی ایفا می‌کنند، فدردانی می‌کنند.

او همچنین با تاکید بر جایگاه والای پادشاهی عربی سعودی در دل همه مسلمانان، از روابط برادرانه مردم مصر و سعودی و استحکام روابط الازهر با سعودی، تمجید کرد.

از سویی ولی‌عهد سعودی از الازهر شریف و علمای برجسته‌اش تقدیر و بر علاقه شخصی‌اش به الازهر و شخص امام الطیب تاکید کرد و گفت که تلاش‌های الازهر را به عنوان یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های اندیشه اسلامی، پی‌‎گیری می‌کند. او با اشاره به نقش مهم الازهر در مقابله با خطرتاتی که امت عربی و اسلامی را تهدید می‌کند، بر تقدیر پادشاهی عربی سعودی از تلاش‌های شیخ الازهر در نشر فرهنگ میانه‌روی، هم‌زیسیتی و مبارزه با اندیشه تندرو، تاکید کرد.

ولی‌عهد سعودی همچنین بر تعمیق روابط با الازهر شریف به عنوان قلعه میانه‌روی و صلح، تاکید و در همین زمینه به تصمیم خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود در برپایی «مجمع ملک سلمان بن عبدالعزیز برای حدیث شریف» اشاره کرد. او گفت که می‌توان از تجربه الازهر و تلاش‌هایش در مبارزه با اندیشه تندرو و انتشار فرهنگ هم‌زیشتی و صلح و همچنین هم‌راستا کردن تلاش‌ها برای نشر آموزه‌های اسلام مسامحه‌گر به دور از لغو، تندروی، افراط و تفریط، استفاده کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید