بازدید ولی‌عهد سعودی از پروژه‌های کانال سوئز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی به همراه عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهوری عربی مصر روز دوشنبه 5 مارس 2018 گزارش تصویری از اوضاع منطقه اقتصادی کانال سوئز و روند ساخت و ساز و توسعه بنادر و مراکز لوجستیک این منطقه مشاهده کردند.

شاهزاده محمد بن سلمان به همراه عبدالفتاح السیسی از پروژه‌های ملی مرتبط با کانال سوئز، اسماعیلیه جدید، پروژه تونل‌های مرتبط با کانال سوئز و هتل تیولیب الفرسان دیدن کردند.

در همین چارچوب ولی‌عهد سعودی و رئیس‌جمهوری مصر از تونل‌های اسماعیلیه که از زیر کانال سوئز می‌گذرند و همچنین شهر اسماعیلیه جدید در سیناء بازدید کردند.

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی برای دیداری رسمی که سه روز به طول خواهد انجامید، شامگاه یکشنبه 4 مارس 2018 به قاهره رفت و بناست در این سفر علاوه بر رئیس‌جمهوری مصر، با دیگر مسئولان عالیرتبه این کشور نیز دیدار کند.

از سوی دیگر سپهبد مهاب ممیش، رئیس اداره کانال سوئز و رئیس اداره عمومی منطقه اقتصادی کانال سوئز از اجرای 187 پروژه اقتصادی در این منطقه خبر داد و تاکید کرد که سرمایه‌گذاران علاقه زیادی به سرمایه‌گذاری در این منطقه دارند.

ممیش که در حضور ولی‌عهد سعودی و رئیس‌جمهوری مصر سخن می‌گفت، توضیح داد که کانال سوئز نماد تاریخ مصر و حال و آینده این کشور است و سالانه 18 هزار کشتی از این کانال عبور می‌کنند و 10 میلیارد تن کالا که حدود 10 درصد تجارت جهانی و 20 درصد تجارت دریایی جهان است را با خود حمل می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید