الجزایر با رد ادعای رسانه‌های قطری، بر عمق روابط خود با سعودی و امارات تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه الجزایر روز یک‌شنبه 4 مارس با انتقاد شدید از رسانه‌های قطری در انتشار اخباری مبنی بر اختلاف الجزیره با ریاض، بر عمق روابط این کشور با پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار العربیه از شمال آفریقا، عبدالعزیز بن علی شریف سخنگوی وزارت امور خارجه الجزایر در گفتگو با روزنامه «الخبر» با انتقاد از رسانه‌های قطری در پی ادعای این رسانه‌ها مبنی بر وجود بحران در روابط الجزایر با پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربي، این ادعاها را «تصوری غلط، غیر حقیقی و نادرست» دانست.

این مقام مسئول در وزارت امور خارجه الجزایر با تاکید بر این‌که موضع الجزایر در ارتباط با بحران خلیج آشکار و بی‌طرف است، گفت ادعاهای وارده در گزارش‌ها و اخبار رسانه‌های قطري مبنی بر وجود بحران در روابط الجزایر با پادشاهی عربی سعودی و امارات تصوری غلط و نادرست است.

وی افزود که این گزارش‌ها و اخبار «بر تحلیل‌ها و فهم‌های نادرستی استوار است که هیچ ارتباطی با حقیقت و واقعیت ندارند» زیرا «روابط الجزایر با برادرانش در خلیج عربی، به ویژه امارات و سعودی بسيار خوب است و روند اين روابط رو به گسترش و تغيير شرایط موقت تاثیر پذیر نخواهد شد» .

اين مسئول الجزایری تاکید کرد: «به چنین روابطی به هیچ وجه نمی توان ایراد گرفت».

واکنش وزارت امور خارجه الجزایر در پی اخباری است که اخیرا در روزنامه «الرایه» قطری منتشر شده که در آن ادعا شده الجزایر و به علت مواضع مخالفش در منطقه به ویژه موضع آن در قبال بحران خلیج، اخیرا به منبع نگرانی برای امارات تبدیل شده است. این روزنامه قطری مدعی شده که موضع الجزایر درحمایت از دولت قطر است.

این مقام دیپلماتیک الجزایری با تكذيب ادعاهای رسانه‌های قطری در مورد مواضع کشورش در قبال بحران این کشور گفت، این اخبار و اطلاعات به روابط برادرانه بین الجزایر و دو کشور برادر امارات و سعودی لطمه وارد می‌کند.

وی تاکید کرد که حضور دیپلماتیک و اقتصادی خلیج قوی در الجزایر به لطف روابط برادرانه بین رهبری الجزایر و رهبران کشورهای خلیج عربی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید