تک‌تیرانداز حوثی به دخترک دو ساله هم رحم نکرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک تک‌تیرانداز پیکارجویان حوثی در شهر تعز در جنوب غرب یمن، روز شنبه 3 مارس 2018 یک دختر 2 ساله را مورد هدف قرار داد و جان او را گرفت.

منابع محلی یمنی از کشته شدن یک دختر 2 ساله به نام غفران فيصل عبده ثابت به ضرب گلوله یک‌ تک‌تیرانداز حوثی که در منطقه السلال در شرق تعز مستقر بود، خبر دادند.

این دختر زمانی از سوی تک‌تیرانداز حوثی مورد هدف قرار گرفت که در نزدیکی منطل خود در منطقه النجد در شرق تعز در حال بازی بود. عمر اندک این کودک و محل اصابت گلوله به بدن او، سبب شد که این دختر 2 ساله بلافاصله جان ببازد.

منابع یمنی می‌گویند که از سه سال گذشته که پیکارجویان حوثی تعز را محاصره کرده‌اند، هر روز مناطق مسکونی را بمباران کرده و یا تک‌تیراندازهای حوثی زنان، مردان و کودکان این مناطق را بدون در نظر گرفتن اینکه کودک، جوان یا پیر هستند، را می‎‌کشند.

در یک حادثه مشابه، یک تک‌تیرانداز حوثی روز چهارشنبه 14 فوریه 2018 یک کودک 13 ساله به نام مصعب عبدالباسط قحطان الجرادي را در منطقه الاقروض تعز مورد هدف قرار داد و جان او را گرفت.

یک گزارش حقوق نشان داد که در نتیجه اقدامات پیکارجویان حوثی علیه زنان، مردان و کودکان مناطق مسکونی تعز تنها در ماه ژانویه 21 شهروند غیر نظامی از جمه 5 کودک و چهار زن کشته و 72 نفر دیگر از جمله 18 کودک و 10 زن مورد هدف قرار گرفته‌ و حال برخی از آنها وخیم گزارش شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید