ارتش یمن: چیزی به آزادسازی فرودگاه صنعاء باقی نمانده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش یمن روز شنبه 3 مارس 2018 اعلام کرد نیروهایش به سمت منطقه ارحب در شمال صنعاء، پایتخت اشغال شده یمن حرکت کرده و این موضوع "یک پیروزی بزرگ" است و چیزی به آزادسازی فرودگاه صنعاء باقی نمانده است.

سرلشکر سمیر الحاج، فرمانده نیروهای ذخیره ارتش یمن گفت که با پیشروی نیروهای دولت قانونی، آنها در فاصله یک قدمی فرودگاه بین‌المللی صنعاء قرار گرفته‌اند.

بلندی‌های منطقه ارحب به شکل مستقیم به فرودگاه بین‌المللی صنعاء و پایگاه نظامی هوایی الدیلمی در این شهر مسلط هستند.

سرلشکر سمیر الحاج توضیح داد که رسیدن نیروهای ارتش ملی به ارحب، مسیرهای کمک‌رسانی حوثی‌ها از شمال صنعاء به شبه‌نظامیان موجود در جبهه نهم در شرق این شهر را قطع می‌کند. این موضوع پیشروی نیروهای دولتی به سمت منطقه بنی حشیش در صنعاء را به شکل چشمگیری تسهیل می‌کند.

فرمانده نیروهای ذخیره ارتش یمن به رسانه‌های این کشور ضمن تاکید بر این نکته که حوثی‌ها در همه جبهه‌ها در حال شکست خوردن هستند، گفت که سکان منطقه ارحب به شکل ویژه‌ای نیروهای دولت قانونی را در آغوش گرفته و ضمن استقابل از آنها، مخالفت خود با شبه‌نظامیان حوثی را ابراز کردند. به گفته او ورود نیروهای دولتی به ارحب، اراده مردم این منطقه برای مقاومت در مقابل شورشیان را افزایش خواهد داد.

ارتش ملی یمن روز جمعه 2 مارس 2018 اعلام کرد که وارد منطقه ارحب در شمال شرقی، صنعاء، پایتخت اشغال شده این کشور شده است. ارتش همچنین به سوی منطقه هران ارحب پیشروی کرده و مسیرهای منتهی به استان‌های جوف و نهم را تحت کنترل خود در آورد.

این پیشروی که یک پیروزی بزرگ برای ارتش یمن که از سوی نیروهای ائتلاف نظامی عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی حمایت می‌شود، به شمار می‌آید و پیش‌بینی می‌شود با توجه به موقعیت استراتژیک منطقه ارحب، انگیزه مهمی برای عملیات آزادسازی صنعاء از دست کودتاگران حوثی باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید