شورای امنیت حملات در بورکینافاسو را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای امنیت سازمان ملل متحد حملات روز جمعه 2 مارس در «واگادوگو» پایتخت بورکینافاسو که مقر ارتش این کشور و سفارت فرانسه را هدف قرار داد و منجر به کشته شدن 28 نفر شد، را به شدت محکوم کرد.

شورای امنیت با صدور بیانه ای ضمن محکوم کردن حملات در واگادوگو تأکید کرد که "تروریسم" در تمامی اشکال آن یکی از شدیدترین خطراتی است که صلح و امنیت جهانی را تهدید می‌کند و هیچ اقدام "تروریستی" صرف نظر از زمان و مکان وقوع و انگیزه‌ها و هویت عاملان آن توجیهی ندارد.

اعضای شورای امنیت در بیانیه خود همبستگی با بورکینافاسو برای مبارزه با "تروریسم" را اعلام و بر ضرورت تشدید تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در مبارزه با "تروریسم" و افراط گرایی خشونت آمیز که منجر به بروز و تشدید اعمال "تروریستی" می شود، تأکید کردند.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل بر ضرورت مشارکت تمام کشورها در مبارزه با تهدیدات پیش روی صلح و امنیت جهانی در چارچوب منشور سازمان ملل متحد و قوانین ومقررات بین المللی تاکید کردند.

در این بیانیه همچنین بر ضرورت ارجاع عاملان، سازمان‌دهندگان، حامیان و تامین کنندگان مالی این اقدامات به دادگاه تأکید شده و از همه کشورها خواسته شده است تا با دولت بورکینافاسو و همه مسئولان مربوطه در این زمینه همکاری کنند.

روز گذشته انفجاری در نزدیکی ساختمان ستاد مشترک نیروهای مسلح و یک موسسه فرانسوی در نزدیکی سفارت فرانسه واقع در مرکز واگادوگو رخ داد و پس از آن چند فرد مسلح ناشناس شروع به تیراندازی کردند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که پس از وقوع انفجار در نزدیکی مقر ارتش، افراد مسلح در حالیکه کوله پشتی با خود داشتند به سمت نگهبانان مستقر در ورودی مقر ارتش حمله بردند.

در این حادثه 28 نفر کشته شدن و علاوه بر آن چهار مهاجم نیز به قتل رسیدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید