خنثی‌سازی چندین طرح تروریستی مورد حمایت ایران در بحرین

منامه از دستگیری 116 تروریست وابسته به ایران خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت کشور بحرین روز شنبه 3 مارس 2018 در بیانیه‌ای اعلام کرد، طی عملیاتی پیشگیرانه چندین طرح تروریستی که در ایران طراحی شده بود را خنثی و 116 تروریست وابسته به تهران را دستگیر کرده است.

در بیانیه وزارت کشور بحرین آمده است از میان این 116 تروریست بازداشت شده 48 نفر در اردوگاه‌های آموزش تروریست وابسته به سپاه ایران و شاخه‌های خارجی‌اش در عراق و لبنان آموزش دیدند.

وزارت کشور بحرین در بیانیه‌‌ای که توسط خبرگزاری رسمی منتشر شد، اعلام کرد:«در چارچوب تلاش برای مبارزه با تروریسم و حفظ امنیت کشور و مقابله با دخالت‌های ایران در امور داخلی پادشاهی بحرین، دستگاه‌های امنیتی ما در چارچوب هماهنگی‌های امنیتی توانست از چندین طرح و اقدام تروریستی حمایت شده از سوی ایران جلوگیری کند و 116 تن از عناصر تروریستی که با نقش‌های متفاوت برای اجرای اقدامات تروریستی آماده شده بودند را دستگیر کردند»

طبق بیانیه این افراد نحوه بمب‌گذاری، نقل و انتقال مواد منفجره و ترور و حمله مسلحانه به افراد و مراکز دولتی بحرین را طی دورهایی در ایران آموزش دیده‌اند و برای اجرای اقدامات تروریستی به بحرین آماده بودند.

در بیانیه وزارت کشور بحرین همچنین آمده است که بازداشت‌شدگان در این عملیات‌ها نقش‌های مختلفی از جمله طراحی، آماده‌سازی و اجرای این عملیات‌ها و یا نقل و انتقاد مواد منفجره را بر عهده داشته و شماری از آن‌ها نیز مسئول ساخت و تولید مواد منفجره بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری «بنا» وزارت کشور بحرین سپاه پاسداران ایران را به تشکیل یک باند تروریستی متشکل از این گروه‌ها متهم کرده و آورده است که «این گروه قصد هدف قرار دادن رهبران و مسئولان دستگاه‌های امنیتی، گشتی‌ها و اتوبوس‌های حامل نیرو‌های امنیتی و نیز تاسیسات نفتی و حیاتی با هدف اخلال در نظم و امنیت عمومی و ضربه زدن به اقتصاد ملی را داشتند.»

این بیانیه می‌افزاید که گروه‌های تروریستی مذکور با نظارت مستقیم رهبران فراری آن‌ها که اکنون در ایران، عراق و لبنان حضور دارند، مدیریت می‌شوند.

بحرین اعلام کرده که تمام مراحل طراحی شده برای اقدامات تروریستی با نظارت و کمک لوجستیکی و تسلیحاتی و مالی سپاه پاسداران ایران بوده است.

به گفته وزارت کشور بحرین این عملیات با رهبری مستقیم تروریست‌هایی همچون عقيل الساري ، مرتضى السندي ، قاسم المؤمن، که در ایران تروریست‌های دیگر را آنجا آموزش می دهند طراحی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید