ائتلاف عربی مواضع حوثی‌ها را در الحدیده بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنگنده‌های ائتلاف عربی روز شنبه 3 مارس 2018 مواضع، انبارهای اسلحه، مهمات و مراکز تجمع شبه نظامیان حوثی را در جزیره «کمران» واقع در شمال غربی شهر الحدیده را به شدت بمباران کردند.

همزمان با این حملات هوایی منابع نظامی ارتش ملی یمن اعلام کردند، طی درگیری ارتش با حوثی‌ها در جبهه «نهم» علی حمید علی القیز یکی از فرماندهان میدانی این شبه نظامیان و به همراه شماری از همراهانش کشته شدند.

طبق این گزارش یحیی عبدالله الرزامی المکنی «ابوزید» و تعدادی از همراهان وی نیز کشته شدند.

منابع یمنی می‌گویند الرزامی مسئول ستاد مرکزی نیروهای امنیتی در استان عمران بود.

به دنبال شکست‌های پی در پی حوثی‌ها در جبهه‌های مختلف این گروه با تاسیس پایگاه‌های تفتیش در شهرها، نظامیان و عناصر فراری خود را بازداشت و مجددا به جبهه اعزام می‌کنند.

به گفته منابع نظامی حوثی‌ها این اقدامات را برای جبران کمبود نیروهای خود در جبهه‌های جنگ در مقابل ارتش ملی یمن و ائتلاف عربی اتخاذ کرده‌اند.

روز طلاشته نيز قاسم حسین المزیجی یکی از فرماندهان عالی‌رتبه شبه‌نظامیان حوثی‌ به همراه 6 تن از همراهانش در جبهه «کتاف‌ البق» واقع در شرق استان صعده کشته شد.

المزیجی با تیم همراه خود در حال کاری گذاری بمب‌‌های کنار جاده‌ای و کاشت مین بوده که مورد هدف یکی از جنگنده‌های ائتلاف عربی در منطقه «المالیل» قرار گرفت و در جا کشته شد.

قاسم حسین المزاجی یکی از فرماندهان یگان مهندسی حوثی‌ها است که در کار زمینه ساختن تله‌های انفجاری، بمب‌‌های کنار جاده‌ای، مین‌گذاری و آموزش نیروها در این زمینه‌ متخصص برجسته‌ای بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید