رسانه‌های قطر سخنان امیر این کشور را هم سانسور کردند

سانسور سخنان مربوط به ایران از گفتگوی ترامپ و امیر قطر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

براساس بیانیه‌ای که کاخ سفید درباره گفتگوی تلفنی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و شيخ تميم بن حمد آل ثاني، امیر قطر منتشر کرد به گفتگوی دو طرف درباره تهدیدات اقلیمی که ایران منشاء آنهاست اشاره شد ولی خبرگزاری رسمی قطر این بخش از گفتگوی دو طرف را سانسور کرد.

در ادامه سیاست رسانه‌های قطری در زمینه اجتناب از پرداختن به موضوعات مربوط به ایران، خبرگزاری رسمی این کشور بخش مربوط به تهدیدات منطقه‌ای که منشاء آنها ایران است را از گفتگوی دونالد ترامپ و شیخ تمیم بن حمد سانسور کرده و پوشش نداد.

کاخ سفید در بیانیه‌ای به تماس تلفنی دو طرف و پرداختن آنها به موضوع ایران اشاره کرد ولی رسانه‌های قطر از این کار اجتناب کردند.

براساس بیانیه کاخ سفید دونالد ترامپ از شیخ تمیم به دلیل اشاره او به راه‌کارهای بهتری که همه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج برای مقابله به فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در منطقه می‌توانند اتخاذ کنند، از او تقدیر کرد.

در این بیانیه آمده که موضوع اصلی این گفتگو، همکاری‌های منطقه‌ای و اتحاد شورای همکاری خلیج برای مقابله با تهدیداتی بود که منشاء آنها ایران است.

خبرگزاری رسمی قطر به این بخش از گفتگوهای دو طرف اشاره نکرد. دوحه نقش بی‌ثبات کننده ایران در منطقه را انکار کرده و باور دارد ایران خطری برای منطقه محسوب نمی‌شود و باید با این کشور همکاری کرد.

کشورهای عربی پیش از این بارها به قطر درباره استانداردهای رفتاری چندگانه این کشور تذکر داده بودند. قطر بارها به اقدام‌های ضدتروریستی دست زده و همزمان به حمایت از تروریسم پرداخته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید