پوتین: عملیات سوریه توان دفاعی و هجومی روسیه را بالا برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روز پنج‌شنبه 1 مارس 2018 گفت که عملیات نظامی روسیه در سوریه توان دفاعی و هجومی این کشور را افزایش داد.

پوتین اعلام کرد کشورش تسلیحات اتمی جدیدی از جمله یک موشک کروز و یک زیردریایی بدون سرنشین که با انرژی اتمی کار می‌کنند، ساخته است. به گفته پوتین دشمن امکان ممانعت این دو اسلحه جدید را نخواهد داشت.

او گفت که موشک کروز روسیه که با انرژی اتمی کار می‌کند، پاییز گذشته امتحان شد. این موشک تیزپرواز برد نامحدود دارد و هیچ سامانه دفاعی توان انهدام آن را ندارد.

رئیس‌جمهوری روسیه که در حضور نمایندگان پارلمان این کشور سخن می‌گفت، توضیح داد عملیات نظامی روسیه در سوریه توان دفاعی این کشور را بالا برده است.

او افزود: «اینک و پس از عملیات نظامی در سوریه، جهان نام تسلیحات اساسی را می‌داند.»

به گفته پوتین روسیه توانسته اسلحه جدیدی بسازد که سرعتی فراتر از سرعت صوت داد و هیچ سامانه دفاع موشکی امکان رهگیری آن را ندارد. زیردریایی جدید با سرعتی زیاد زیر آب حرکت می‌کند و توان حمل کلاهک هسته‌ای دارد و می‌تواند ناوهای هواپیمابر و تاسیسات ساحل را هدف قرار دهد.

پوتین همچنین گفت که روسیه یک موشک بالستیک سنگین قاره‌پیمای جدید به نام "سرمات" را آزمایش کرده که تعداد کلاهک‌هایی که می‌تواند حمل کند و همچنین برد آن بالاتر از همه نمونه‌های پیشین است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید