.
.
.

فرمانده ارشد نظامی آمریکایی: ایران تنگه باب المندب را تهدید می‌کند‎

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ژنرال جوزف وتل فرمانده ارشد نظامی آمریکا در خاورمیانه، نگرانی کشورش از تهدیدی که حوثی‌ها برای تنگه باب المندب ایجاد می‌کنند خبر داد و گفت که ایران با قرار دادن موشک و تجهیزات نظامی در اختیار حوثی‌ها، امنیت تنگه باب المندب را به خطر انداخته است.

به گزارش العربیه، وتل سه‌شنبه 27 فوریه در نشست نیروهای مسلح در مجلس نمایندگان آمریکا، برنامه موشکی بلند برد ایران را تهدیدی برای کل منطقه دانست و گفت :«ایران با در اختیار قرار دادن موشک و تجهیزات نظامی به حوثی‌ها امنیت تنگه باب المندب را نیز به خطر انداخته است».

گفتنی است که روز دوشنبه شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه‌ای در مورد تحریم ارسال تسلیحات به یمن تصویب کرد اما روسیه پیش‌نویس قطع‌نامه پیشنهادی بریتانیا مبنی بر اعمال فشار بیشتر بر ایران در پی ارسال سلاح به یمن را وتو کرد.

ژنرال ارشد آمریکایی افزود که که دخالت ایالات متحده در سوریه، به منظور مبارزه با داعش بود چرا که رژیم سوریه ثابت کرد خواهان مبارزه جدی با این گروه افراطی نیست.

فرمانده ارشد نظامی آمریکا گفت روسیه نقش بی‌ثبات‌کننده‌ای در سوریه در پیش‌ گرفته است چرا که همزمان نقش «آتش افروز و آتش‌نشان» را در این کشور بازی می‌کند.

وتل در این زمینه افزود:« روسیه بازی دو گانه‌ای در سوریه پیش گرفته، ابتدا به‌دنبال دامن زدن به درگیری‌هاست و سپس دم از میانجی‌گری می‌زند».