.
.
.

ائتلاف عربی: 18 هزار کشتی حامل کمک‌های امدادی و بشردوستانه وارد بنادر یمن شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرهنگ «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، اعلام کرد تاکنون 18 هزار کشتی حامل کمک‌های امدادی و بشردوستانه در بنادر یمن پهلو گرفتند.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری سعودی چهارشنبه 28 فوریه در یک کفرانس خبری اعلام کرد تاکنون 18 هزار کشتی حامل کمک‌های امدادی و بشردوستانه در بنادر یمن کمک‌های ارسالی به مردم یمن را تخلیه کردند و علاوه بر آن فعالیت‌ها در 22 گذرگاه مرزی هم اکنون برای امدادرسانی و کمک به مردم یمن در حال انجام است و در این راستا 959 هزار یمنی تاکنون از کمک‌های بشردوستانه ائتلاف عربی بهرمند شدند.

وی در این کنفرانس خبری نتایج مرحله‌ای مربوط به طرح فراگیر امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه را شرح کرد و بعضی از موارد ذکر شده در گزارش کارشناسان تحریم‌های بین‌المللی را نفی کرد و تاکید کرد ائتلاف عربی به رهبری سعودی در راستای حمایت از دولت قانونی یمن به تمام استانداردها و قوانین حقوق بشری پایبند است.

سرهنگ المالکی بر تعهد ائتلاف عربی در مبارزه با تروریسم تاکید کرد و در ارتباط با دولت قانونی یمن به رهبری عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهوری گفت «دولت قانونی یمن متعهد است تا هیچ‌گونه مبلغ مالی را به گروه‌های تروریستی نپردازد».

وی در ادامه گفت حکومت قانونی یمن همچنین به هیچ‌وجه رسانه ها را از انجام پوشش‌های خبری منع نکرده است و در این راستا دستوراتی را مبنی بر تسهیل ورود خبرنگاران و رسانه ها به این کشور صادر کرده است.

این مقام نظامی ائتلاف عربی بر ضرورت پایبندی شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی به قطعنامه‌های بین‌المللی تاکید کرد و شبه‌نظامیان حوثی را به اعزام دانش‌آموزان از مدارس به جبهه‌های جنگ متهم کرد.

سرهنگ ترکی المالکی بر ضرورت حمایت و حفظ آثار باستانی و اماکن تاریخی یمن و ممنوعیت قاچاق و تجارت با این آثار تاکید کرد.

در این کنفرانس خبری سخنگوی ائتلاف ویدیوها و عکس‌هایی را به نمایش گذاشت که نشان می‌دهد چگونه نیروهای ائتلاف عربی عناصر شبه‌نظامی حوثی در حال استتار را در حالی که مبادرت به انتقال سلاح، مهمات و مین‌گذاری در نزدیکی مرزهای سعودی می‌کردند مورد هدف قرار دادند.

او در ارتباط با موشک‌های بالستیکی که شبه‌نظامیان حوثی آنها را به سوی خاک سعودی شلیک و یا در تلاش برای شلیک آنها بودند گفت که تعداد این موشک‌های بالستیک تاکنون به 95 فروند رسیده است.

همچنین وی تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی تاکنون 776 موضع نظامی را در جنگ با ارتش ملی یمن و نیروهای ائتلاف عربی از دست داده‌اند.