فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ملک سلمان سامانه کمک‌رسانی انسان‌دوستانه سعودی را راه‌اندازی کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی روز دوشنبه سامانه کمک‌های بشردوستانه این کشور را راه‌اندازی کرد.

  خادم الحرمین الشریفین در افتتاحیه نشست بین‌المللی ریاض برای اقدامات انساندوستانه که با عنوان "فعالیت انساندوستانه، وظیفه بین‌المللی" و توسط مرکز امدادرسانی و اقدامات خیریه ملک سلمان با همکاری سازمان ملل متحد برگزار شد، سامانه کمک‌های انساندوستانه سعودی را راه‌اندازی کرد.

  عبدالله الربیعه، مدیر مرکز امدادرسانی و اقدامات خیریه ملک سلمان گفت، این نشست به بررسی مشکلاتی که سازمان‌هایی فعال در زمینه اقدامات انساندوستانه با آن مواجه هستند و همچنین موضوع بومی‌سازی کمک‌ها از طریق توانمندسازی سازمان‌های محلی را بررسی خواهد کرد و به محلی برای مطرح کردن موضوعات مورد توجه نهادهای فعال در زمینه‌های انساندوستانه خواهد بود.

  در این نشست که با حضور مقامات عالی‌رتبه پادشاهی عربی سعودی از جمله ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه این کشور برگزار می‌شود، وزیر امور امور اضطراری روسیه، رئیس سازمان بهداشت جهانی و مسئولان سازمان ملل متحد شرکت می‌کنند.

  آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی ویدئویی به این نشست ضمن تشکر از پادشاهی عربی سعودی به ضرورت انجام شدن کارهای بیشتری برای کمک به نیازمندان و حمایت از مردم سوریه تاکید کرد.

  گوترش در سخنان خود به بحران‌های موجود در کشورهای سوریه، یمن، عراق، لیبی و فلسطین اشاره کرده و گفت که مشکلات موجود در این مناطق جان مردم نیازمند این مناطق را تهدید می‌کند.

  دبیرکل سازمان گفت که در سال گذشته جامعه جهانی با همکاری مشترک مانع از فراگیر شدن قحطی در سودان شد و بر ضرورت همبستگی جهانی برای کمک به آنها که در مناطق درگیری و بحران‌ها زندگی می‌کنند، تاکید کرد.

  نشست بین‌المللی ریاض برای اقدامات انساندوستانه اولین نمونه از این نشست‌ها در منطقه است و محلی برای تغییر ارزش‌ها و یافتن راه‌های علمی در زمینه‌های انساندوستانه است. این نشست نیازهای فعالیت در این زمینه را مشخص کرده و می‌کوشد به بررسی موضوعات اصلی در زمینه برنامه‌ریزی‌های انسانی و رساندن کمک‌ها می‌پردازد. شرکت‌کنندگان در این نشست همچنین به بهبود استراتژی‌های جدید که به رساندن کمک‌های انساندوستانه به بیشترین تعداد ممکن از نیازمندان کمک می‌کند، تشویق می‌شوند.

  در این نشست دو روزه کارشناسان، تصمیم‌سازان و همچنین نهادهای دولتی و غیر دولتی محلی و بین‌المللی در کنار دانشگاهیان و پژوهشگران متخصص در زمینه اقدامات انساندوستانه گردهم آمده و امید می‌رود که نتایج پایانی این نشست منجر به پیشرفت‌های چشمگیر در زمینه کمک‌ها و اقدامات انساندوستانه در سال‌های آتی شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران