.
.
.

درگیری سنگین میان ارتش ملی یمن و شبه نظامیان حوثی در «الجوف»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی یمن روز یکشنبه 25 فوریه 2018 از درگیری سنگین میان شبه نظامیان حوثی و ارتش ملی در استان الجوف در شمال شرقی این کشور، خبر دادند.

یک منبع نظامی در جبهه‌های جنگ به العربیه گفت:« هم اکنون درگیری سنگینی میان نیروهای ارتش ملی یمن و شبه نظامیان حوثی در منطقه «المصلوب» ادامه دارد.

طبق این منبع نیروهای ارتش ملی یمن یکی از فرماندهان شبه نظامیان حوثی را به اسارت درآورده‌اند وشمار زیادی از نیروهای حوثی‌ها در این درگیری کشته شدند.

این منبع نظامی گفت هنگام درگیری یکی از بمب‌های ضد نفربر که پیشتر حوثی‌ها کاشته بوده‌اند، به خودروی حامل نیروهای این گروه برخورد کرد و در نتیجه به کشته و زخمی شدن تعدادی از از آنها منجر شد.

درگیری‌ها همچنین در مناطق المتون، کوهای حام و مناطق دیگری به شدت ادامه دارد.

این در حالی است که روز شنبه نیز جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی که از دولت قانونی در یمن حمایت می کند، از جمعه تا بامداد شنبه مواضع حوثی‌ها را در 4 استان مهم مورد هدف حملات هوایی قرار داده‌اند.

طبق این گزارش این حملات بیشتر مراکز تجمع کودتگران، پایگاههای آموزشی و مراکز امدادهای لجستیکی و نظامی به شبه نظامیان حوثی در چهار استان یمن مورد هدف قرار داده‌اند.

در استان صنعا، جنگنده‌های ائتلاف عربی چهار بار مواضع حوثی‌ها را در مناطق «التباب السود» واقع در جبهه نهم بمباران کردند.

در این بمباران‌ها چند عدد تانک، شماری نفربر و دیگر ابزار و تجهیزات نظامی شبه نظامیان حوثی منهدم شدند.

در استان صعده که دژ محکم حوثی‌ها به شمار می‌رود، جنگنده های ائتلاف عربی مراکز تجمع نیروهای حوثی را در صبحان، جبال، اضیاق، کتاف، رازح و طخیه به شدت بمباران کرده که در این میان ده‌ها تن از شبه نظامیان این گروه کشته و زخمی شدند.