.
.
.

الجبیر: بحران قطر در مقایسه با مسائل مهم منطقه، کوچک است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی، روز جمعه ۲۳ فوریه، گفته که قضیه قطر در برابر مسائل مهم منطقه، کوچک است».

الجبیر افزود: آنچه که از آنها می‌خواهیم، این است که ما را به حال خود رها کنند و رسانه‌هایشان را از تحریک به نفرت‌انگیری، متوقف کنند.

به گزارش العربیه، وزیر خارجه سعودی که در موسسه اگمونت بلژیک سخنرانی می‌کرد، درباره اصلاحات داخلی کشورش گفت که سعودی مراحل تغییر را طی می‌کند که بر اساس آن، جوانان آرزوهای خود را تحقق می‌بخشند.

الجبیر افزود که قطری‌ها، علیه اصلاحات جاری در سعودی، تحریک می کنند.

او گفت:« به رغم اینکه قطری‌ها، توافق‌نامه‌هایی درباره توقف حمایت از تروریسم، امضا کرده‌اند، اما این کار به طور کامل، اجرا نمی‌شود.

الجبیر گفت که کشورهای شورای همکاری خلیج با چالش‌های منطقه‌ای قابل توجهی مواجه هستند و افزود که کل منطقه با این چالش‌ها، به ویژه در سوریه و عراق روبرو است.

الجبیر درباره بحران یمن بیان داشت که این بحران، پیچیده است و حوثی‌ها تلاش‌های ایجاد راه حل را تضعیف کرده‌اند. او بر ارسال کمک‌های بشردوستانه کشورش برای کاهش فاجعه انسانی در این یمن تأکید کرد.

الجبیر بیان داشت که ایران، تنها خطر و بزرگترین خطر، نه تنها در منطقه، بلکه در همه جهان است. او در این زمینه گفت:« فعالیت‌های منفی ایران را در همه منطقه می‌بینیم، به عنوان مثال در لبنان حزب‌الله تروریستی وجود دارد. و در سوریه، شبه‌نظامیان ایرانی حضور دارند.