.
.
.

ارتش ملي يمن مهمترین پایگاه‌های القاعده در حضرموت را به کنترل خود درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی یمن با حمایت کامل نیروهای ائتلاف عربی منطقه «وادی المسینی» یکی از مهمترین پایگاه‌های القاعده در غرب المکلا واقع در استان حضرموت را به کنترل درآورد.

به گزارش منابع نظامی ارتش ملی یمن، در این عملیات بیش از 20 تن از افراد القاعده کشته و دهها تن دیگر نیز دستگیر شدند.

سرلشکر منیر کرامه التمیمی فرمانده تیپ نخبگان ارتش یمن، روز پنج شنبه اعلام کرد که نیروهای مسلح مقادیر زیادی از مهمات و مواد منفجره را که در مخفیگاه تروریست ها پیدا کرده‌اند، ضبط و مصادر کردند.

وی افزود این عملیات پس از 6 ماه فعالیت اطلاعاتی مستمر و آمادگی لازم برای آن آغاز شد.وی افزود القاعده از وادی المسینی مرکزی برای تجمع نیروهای خود و مهیا کردن آنها برای عملیات تروریستی استفاده می‌کرد.

در همین حال در استان صعده نیز نیروهای ارتش ملی یمن روز پنج شنبه مناطق استرلاتژیک مهمی را در منطقه «باقم» واقع در شمال صعده را به کنترل کامل خود درآوردند.

سرتیپ صالح قروش، فرمانده تیپ پنجم ارتش یمن، گفت: « پیشروی در مناطق صعده آغاز شکست شبه نظامیان کودتاگر در همه یمن خواهد شد .

بازپس گیری منطقه استراتژیک «باقم» بسیار مهم است زیرا که با آزادسازی و کنترل مثلث «باقم» مناطق آل‌صبحان و جبال ابواب والحدید زیر تیر رس و تحت آتش‌باری سنگین ارتش ملی یمن واقع خواهند شد».