فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • محمد بن زاید پس از حضور در یک قالی‌فروشی افغان: امارات کشور دوم شماست

  منبع: العربیه.نت فارسی

  شيخ محمد بن زايد آل نهيان، ولی‌عهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی روز پنج‌شنبه 22 فوریه 2018 در صفحه توئیترش داستان ارادت و وفاداری یک قالی‌فروش افغانستانی به شیخ زاید بن نهیان را بازگو کرد و در پیامی به میلیون‌ها فرد مقیم امارات گفت: «این کشور دوم شماست».

  شیخ محمد بن زاید در قالی فروشی افغان شیخ محمد بن زاید در قالی فروشی افغان

  ولی‌عهد ابوظبی در صفحه توئیتر خود نوشت: « هذا "بابا زاید" دو واژه معصومانه از یک قالی‌فروش افغان که تاثیر روحی شگرفی داشتند. او با این کلمات نماد [شیخ] زاید و مهر و محبت قلبی‌اش را نشان داد. هنگامی که به او پیشنهاد شد قالیچه‌ای که تصویر پدرم زاید روی آن نقش بسته بود را بفروشد، علیرغم همه اصرارها و پیشنهادات، این موضوع را نپذیرفت و این نشان از داستان مهری است که زاید با انسانیتش نوشته است».

  شيخ محمد بن زايد آل نهيان در توئیت دیگری نوشت: «امارات با روش نیکی که از [شیخ] زاید به ارث برده، الگویی جهانی از همزیستی و مدارا را عرضه می‌کند، روشی که قلب میلیون‌ها نفر در سراسر جهان را تسخیر کرد. بسیاری افراد در همه جای وطن به ما مهر می‌ورزند و با ما همزیستی دارند و رویاها و آمال مشترکی با ما دارند. به همه این افراد می‌گوییم امارات کشور دوم شماست».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران