فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تصویری.. انهدام مین های دریایی حوثی ها در دریای سرخ

  یگان های مهندسی ارتش یمن در حال پاکسازی مین های دریایی

  منبع: اليمن- إسلام سيف

  یگان‌های مهندسی ارتش یمن چهارشنبه 21 فوریه در یک عملیات جستجو و شناسایی گسترده در آبهای ساحلی منطقه «میدی» در استان «حجه» واقع در شمال غرب یمن، و همچنین در دریای سرخ ده‌ها مین دریایی کارگذاشته شده توسط شبه نظامیان حوثی را کشف، خنثی سازی و مهندم کردند.

  یگان‌های مهندسی متخصص در شناسایی و پاکسازی مین های دریایی وابسته به نیروی دریایی در قرارگاه پنجم نظامی ارتش یمن، دهها مین دریایی جدید که اخیرا در نزدیکی سواحل جزیره‌های «بکلان» واقع در نزدیکی خطوط بین المللی کشتیرانی در دریای سرخ توسط شبه نظامیان حوثی کارگذاشته شده بود را شناسایی و منهدم کردند.

  به گزارش العربیه به نقل از یک منبع نظامی یگان های مهندسی نیروی دریایی ارتش یمن به سرعت در حال شناسایی و پاکسازی مین های دریایی در سواحل عمومی یمن، سواحل جزیره های مسکونی، مناطق صیادی، در نزدیکی خطوط بین المللی کشتیرانی در دریای سرخ و در غرب جزیره «بکلان» یمنی هستند.

  این منبع نظامی افزود:«علی رغم تلاش های یگان های مهندسی نیروی دریایی ارتش یمن و نیز پشتیبانی کارشناسان نظامی ائتلاف عربی از آنها عملیات پاکسازی و انهدام بعضی از این مین های دریایی به سختی انجام می شود زیرا که این مین ها در مساحت های گسترده ای از دریا کارگذاشته شده و بعضی از آنها استتار و از دید پنهان نگهداشته شده اند.

  یگان های مهندسی ارتش یمن هفته گذشته تعدادی از مین های کارگذاشته شده توسط شبه نظامیان حوثی در دریای سرخ و سواحل «میدی» را شناسایی و منهدم ساختند.

  پیش تر نیز نیروی دریایی ارتش یمن در یک ماموریت نظامی عملیات مین گذاری حوثی ها در نزدیکی خطوط بین المللی کشتیرانی در دریای سرخ را ناکام گذاشت. در این اقدام 5 تن از کارشناسان مین گذاری شبه نظامیان حوثی کشته و یک نفر دیگر از آنها به اسارت گرفته شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران