فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اعتراف حوثی‌ها به شکست‌های متوالی در جبهه‌ها پس از جدا شدن فرماندهان وابسته به صالح

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  صالح الصماد، رئیس ارگان موسوم به «شورای سیاسی» وابسته به حوثی‌ها روز چهارشنبه 21 فوریه 2018 طی سخنانی به شکست‌های متوالی شبه نظامیان حوثی در جبهه‌های مختلف اعتراف کرد.

  وی گفت قتل علی عبدالله صالح باعث شد که فرماندهان گارد ریاست جمهوری که نقش مهمی را در جنگ ایفا می کردند، حوثی را ترک کنند و به دولت قانونی یمن بپیوندند.

  این اولین باری است که یکی از مقامات بلند پایه حوثی‌ که به طور رسمی اغلب مناطق این گروه را کنترل و اداره می کند، به شکست‌های پی درپی اعتراف می‌کند.

  پیش از صالح الصماد یک فرمانده نظامی حوثی از جدا شدن % 60 درصد افسران و فرماندهان گارد ریاست جمهوری وفادار به رئیس جمهور سابق یمن خبر داد. این فرمانده بلند پایه گفت پس از مرگ صالح افراد زیادی از حوثی‌ها جدا شدند. جدا شدن فرماندهان تاثیر منفی زیادی بر روند جنگ در جبهه‌ها گذاشت و یکی از دلایل اساسی شکست حوثی‌ها در مناطق مختلف جبهه‌ها است.

  الصماد این اظهارات را در نشستی با جمعی از رهبران حوتی و رؤسای برخی شعبه‌های حزب کنگره و هواداران صالح که تحت اقامت اجباری به سر می برند، بیان کرد. این اظهارات تلاشی برای فرونشاندن خشم قبایل یمنی علیه حوثی‌ها صورت می‌گیرد.

  شبه نظامیان حوثی پس از مرگ صالح در اغلب جبهه‌ها متحمل شکست‌های سنگینی شدند.

  الصماد افزود:«تحولاتی که در اواخر دسامبر در صنعا رخ داد برای جامعه یمن تکان دهنده بود امیدواریم که بتوانیم در سطح همه استان‌ها زخم‌های گذشته را التیام بخشیم ».

  الصماد خواستار پایان دادن به پرونده زندانیان و بازداشت شدگان وفادار به عبدالله صالح شد . او گفت که طی دو روز آینده خیلی از بازداشت شدگان آزاد خواهند شد الصماد اما در باره سرنوشت فرزندان صالح چیزی به میان نیاورد.

  گبق گزارش خبرگزاری یمن وابسته به حوثی‌ها، عبدالکریم حوثی عموی عبدالمالک حوثی به عنوان رئیس دفتر اجرایی شورای خود ساخته حوثی‌ها تعیین شده است.

  پیوستن ده‌ها افسر وفرمانده به ژنرال طارق صالح

  یکی از فرماندهان حوثی‌ها که مسئولیت کمیته ارشادات معنوی حوثی‌ها را به عهده دارد، گفت صدها افسر و فرمانمده پس از کشته شدن علی عبدالله صالح از حوثی‌ها جدا شدند.

  وی افزود:«اکنون اغلب کسانی که در جبهه‌ها می جنگند کودکان یا کسانی که هیچگونه تجربه‌ای در فنون جنگی ندارند به همین دلیل جبهه‌ها مختلف و مناطق مهمی از دست حوثی‌ها خارج شد.

  وی گفت :«روحیه نظامیان ارتش پس از رویدادهای دسامبر در صنعا که به کشته شدن صالح منتهی شد بسیار ضعیف شده است اغلب فرماندهان کارکشته به ژنرال طارق صالح پیوستند».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران