.
.
.

نتانیاهو با هشدار به ایران: اراده ما را امتحان نکنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنيامين نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، روز یکشنبه 18 فوریه 2018 طی سخنانی در اجلاس امنیتی مونیخ، قطعه‌ای از پهپاد ایرانی را نشان داد و گفت این قطعه‌ای از پهپاد ایرانی است که اسرائیل هدف قرار داده است.

نخست وزیر اسرائیل ضمن تهدید ایران گفت : « سعی نکید ما را بیازمایید».

نتانیاهو همچنین گفت:« ایران بزرگترین خطری است که همه جهان را تهدید می‌کند".

نخست وزیر اسرائیل تاکید کرد که کشورش اجازه نخواهد داد که ایران در سوریه پایگاه نظامی دائمی ایجاد کند. واگر ضروری باشد اسرائیل به جای هدف قرار دادن کسانی که به نیابت از طرف ایران می‌جنگند خود ایران را هدف قرار خواهد داد.

نتانیاهو با انتقاد از توافق اتمی با ایران گفت این توافق رفتار ایران را در منطقه خصمانه تر کرد.

نتانیاهو تهران را تهدیدی جدی برای کل منطقه قلمداد کرد و گفت اسرائیل مصمم است که جلوی نفوذ ایران در منطقه را بگیرد.

وی هنگام سخنرانی قطعه پهپاد سرنگون شده ایرانی در اسرائیل را با دست خود بالا برده و خطاب به وزیر خارجه ایران گفت: «آقای ظریف، این را می‌شناسید؟ باید بشناسید. این متعلق به شماست. می‌توانید با خود به تهران برش گردانید. یک پیام هم برای ظالمان در تهران دارم: اراده اسرائیل را امتحان نکنید».


ارتش اسرائیل 10 فوریه 2018 اعلام کرد، جنگنده ارتش اسرائیل یک پهپاد ایرانی را که از مرز شمالی این کشور عبور کرده است را سرنگون کرده است در همان زمان جنگنده F-16 اسرائیلی نیز توسط پدافند سوریه در خاک اسرائیل سرنگون شده که خلبان آن از این حادثه جان سالم بدر برد.اسرائیل گفته بود که جنگنده‌های این کشور مواضع مهمی از نیروهای ایران مستقر در سوریه را بمباران کرد.