.
.
.

همایش مونیخ راهکارهای مبارزه با نقش قطر در حمایت از تروریسم را بررسی کرد

پیشنهاد توقف تعامل با شرکت گاز قطر و منع برگزاری جام جهانی فوتبال 2022 در این کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شرکت‌کنندگان در همایش مونیخ که شماری از شخصیت‌های سیاسی اروپایی و کارشناسان بین‌المللی متخصص در زمینه امنیت و تروریسم هستند، جمعه 16 فوریه راه‌کارهای مبارزه با نقش قطر در حمایت و تأمین مالی تروریسم بین‌المللی و طرفداری دوحه از گروه‌های تروریستی و تندرو را مورد تبادل نظر و بررسی قرار دادند.

این همایش تحت عنوان «مبارزه با نقش حمایتی قطر در تأمین مالی تروریسم و راه‌کارهای پیگرد بین‌المللی آن» در حاشیه کنفرانس سه روزه بین‌المللی امنیت مونیخ آلمان (16- 18 فوریه) با مشارکت تعدادی از شخصیت‌های سیاسی و امنیتی اروپایی، هیأت‌های دیپلماتیک عربی و پوشش رسانه‌های بین‌المللی برگزار شد.

حاضران در این همایش بر ضرورت جلوگیری از سوء‌استفاده دوحه از درآمدهای هنگفت حاصل از صادرات نفت و گاز تاکید کردند تا مانع از به کاربری این اموال توسط قطر برای حمایت از تروریسم، کشتن افراد بی‌گناه و پناه دادن به رهبران تشکیلات تندرو و تروریستی و آموزش دادن عناصر تروریستی در دوحه شوند.

شرکت‌کنندگان در این همایش به این نتیجه رسیدند که به منظور جلوگیری از نقش حمایتی قطر از تروریسم ضروری است تا تعامل با شرکت گاز قطر متوقف شود و به این کشور اجازه برگزاری جام جهانی فوتبال 2022 داده نشود.

در این همایش یک سری فیلم‌ها و ویدیوهای تصویری در مورد نقش قطر در برهم زدن امنیت و پایداری منطقه و حمایت دوحه از گروه‌های تروریستی با حضور شرکت‌کنندگان به نمایش گذاشته شد.