.
.
.

جنگنده‌های ائتلاف عربی کارشناسان شنود و جاسوسی ایرانی در استان «تعز» را هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی که حمایت از دولت قانونی یمن را بر عهده دارد جمعه 16 فوریه یک مرکز جاسوسی و شنود شبه نظامیان حوثی در شرق استان « تعز» که تعدادی از کارشناسان ایرانی در آن فعالیت می‌کردند را هدف قرار دادند.

مرکز اطلاع رسانی قرارگاه نظامی ارتش ملی یمن واقع در محور عملیاتی «تعز» اعلام کرد جنگنده‌های ائتلاف عربی یک مرکز جاسوسی و شنود وابسته به شبه نظامیان حوثی در منطقه «الحوبان» که تعدادی از کارشناسان ایرانی در آن مستقر و در حال فعالیت بودند را هدف قرار دادند.

این مرکز اطلاع رسانی افزود که کارشناسان ایرانی عملیات شنود و جاسوسی از شبکه‌های ارتباطاتی یمن را به نفع شبه نظامیان کودتاگر حوثی انجام می‌دادند.

جنگنده‌های ائتلاف عربی همچنین با بمباران هوایی یک مقر نظامی وابسته به شبه نظامیان حوثی در منطقه‌ی «المالح» در جبهه‌ «مقبنه» واقع در شمال غربی استان تعز منجر به کشته شدن یکی از فرماندهان شبه نظامی حوثی به نام «ابو محمد المرتضی» شدند.

ابو محمد المرتضی که یک گردان زرهی را در تشکیلات نظامی شبه نظامیان حوثی فرماندهی می کرد به همراه تعدادی از همراهانش در این حمله هوایی کشته شدند.