.
.
.

ارتش سعودی با کشتن 30 تن از عناصر حوثی تلاش آنها برای گذر از حریم مرزی را ناکام گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از انجام عملیات شناسایی و ره‌گیری توسط اتاق عملیات مشترک و رصد تلاش‌های مجموعه‌ای از شبه نظامیان حوثی برای عبور از مرز یمن با استان «جازان» سعودی، نیروهای ارتش و مرزبانی پادشاهی عربی سعودی در یک عملیات ویژه مانع از ورود شبه نظامیان حوثی به داخل حریم مرزی این کشور شدند.

این عملیات جمعه 16 فوریه توسط افرادی از یگان‌های پیاده نظام سعودی انجام شد که از آمادگی‌های بسیار بالا برخوردار و مجهز به سلاح پیشرفته و دوربین‌های دید در شب هستند.

به گزارش خبرنگار العربیه از یمن حوثی‌ها ابتدا سه نفر از افراد خود را مامور پیشروی به سوی حریم مرزی سعودی کردند و پس از مدتی یکی از این سه نفر به عقب باز گشته تا بقیه‌ی افراد شبه نظامی حوثی را از امن بودن مسیر مطلع ساز که با پیشروی سایر افراد این مجموعه بیش از 13 نفر از آنها در کمین نیروهای ارتش سعودی افتاده و کشته شدند.

دیگر نیروهای شبه نظامی حوثی که در این عملیات به پشتیبانی از سایر عناصر مجموعه آمده بودند با اقدامی تلافی جویانه مبادرت به شلیک گلوله‌های خمپاره و کاتیوشا به سمت نیروهای سعودی کردند که یگا‌ های توپخانه‌ای سعودیدر واکنشی به موقع، سکوهای پرتاب موشک و خمپاره مهاجمان را منهدم کردند. در این درگیری‌ها آمار تلفات حوثی‌ها را به 30 کشته رسید.