.
.
.

ائتلاف عربی یک انبار مهمات حوثی‌ها در استان حجه یمن را منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنگنده‌های ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز جمعه 16 فوریه 2018 یک انبار مهمات شبه‌نظامیان حوثی در شمال غرب استان حجه یمن را بمباران و منهدم کردند.

خبرنگار العربیه گزارش کرد جنگنده‌های ائتلاف عربی یک پست امنیتی و انبار مهمات حوثی‌ها در منطقه حیران استان حجه را بمباران کردند.

یک منبع نظامی نیز با تایید خبر بمباران این انبار مهمات حوثی‌ها گفت که این عملیات پس از آن انجام شد که اتاق عملیات مشترک نیروهای ائتلاف این انبار مهمات را شناسایی کرد.

ارتش ملی یمن روز پنج‌شنبه 15 فوریه اعلام کرد که در ماه ژانویه در استان حجه، 40 فرمانده حوثی در نتیجه درگیری با ارتش و یا در نتیجه بمباران جنگنده‌های ائتلاف کشته شده‌اند.

وبگاه ارتش یمن نیز از کشته شدن عبدالقادر هادی هبه، یکی از فرماندهان نظامی عالیرتبه شبه‌نظامیان حوثی و تعدادی از پیکارجویان همراهش در جبهه میدی در غرب استان حجه خبر داد. عبدالقادر هبه روز سه‌شنبه 13 فوریه و در درگیری ارتش ملی و پیکارجویان حوثی‌ کشته شد.

به گزارش وبگاه ارتش یمن، در دو روز گذشته آتش توپخانه ارتش ملی توانست ضربات سختی به مواضع و تدارکات شبه‌نظامیان وارد کند.

همزمان پیشروی‌های ارتش ملی یمن، جنگنده‌های ائتلاف نظامی عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی مراکز تجمع کودتاگران در بخش‌های غربی شهر میدی را بمباران کرده و خسارات گسترده‌ای به آنها تحمیل کردند.