.
.
.

رئیس جمهور یمن: استان «الحدیده» به زودی از تصرف حوثی‌ها آزاد خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن در ساعات اولیه بامداد جمعه 16 فوریه اعلام کرد استان «الحدیده» به زودی آزاد و «از شر شبه نظامیان کودتاچی حوثی رها خواهد شد».

به گزارش العربیه، رئیس جمهوری یمن گفت که بازپس گیری کشور، گزینه‌ای برگشت ناپذیر است. وی تاکید کرد که یمن با تلاش و همت ارتش ملی و مقاومت مردمی و پشتیبانی ائتلاف عربی بر شبه نظامیان حوثی پیروز خواهد شد.

پیش‌تر ارتش ملی یمن اعلام کرد یک پهباد شناسایی ایرانی را که توسط شبه نظامیان حوثی به کار رفته بود، در شهرستان «نهم» واقع در شرق «صنعا» پایتخت، مورد رهگیری و هدف قرار داده، سرنگون کرد.

از طرفی منابع امنیتی یمن اعلام کردند جنگنده‌های ائتلاف عربی یک سکوی پرتاب موشک‌های بالستیک و استحکامات شبه نظامیان حوثی در پایگاه نظامی شهر الحدیده را منهدم کردند.

منابع آگاه در میدان جنگ نیز توضیح دادند که نیروی هوایی ائتلاف عربی با انجام چندین ماموریت نظامی، استحکامات نظامی و یک سکوی پرتاب موشک بالیستیک را که شبه نظامیان حوثی در حال نصب و آماده سازی آن بودند را هدف قرار داده و منهدم ساخت. در این عملیات دستکم 8 تن از شبه‌نظامیان حوثی کشته شدند که در بین میان آن‌‎ها تعدادی از کارشناسان موشکی هم بودند.

همچنین جنگنده‌های ائتلاف عربی با انجام چندین حمله هوایی استحکامات و مواضع شبه نظامیان حوثی در دو سوی شمالی و جنوبی شهر «حیس» را که مدتی پیش آزاد شد، بمباران کردند.