.
.
.

ارتش ملی یمن با دفع حمله حوثی‌ها تلفات سنگینی به آن‌ها تحمیل کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای لشکر پنجم مرزبانی ارتش یمن چهارشنبه 14 فوریه در محور «علب» واقع در شمال استان «صعده» پنجمین حمله شبه نظامیان حوثی در کمتر از یک هفته را دفع کردند.

این حمله قصد هدف قرار دادن تعدادی از مواضع در شهرستان «باقم» را داشت.

درگیری‌های روی داده میان نیروهای ارتش ملی یمن و کودتاگران حواثی به مدت چند ساعت به طول انجامید.

العربیه به نقل از «صالح قروش» فرمانده لشکر پنجم مرزبانی ارتش یمن، گزارش داد که نیروهای تحت امر او توانستند برای چندمین بار در مدت زمان کمتر از یک هفته حمله شبه نظامیان حوثی را دفع کنند.

حوثی‌ها در تلاشند تا مواضعی که پیشتر از دست داده بودند را باز پس بگیرند. مهم ترین این مواضع «التباب السود»، «تبه صدام»، «العسولی» و«تبه البرکان» هستند.

فرمانده لشکر پنجم ارتش یمن تاکید کرد که 10 تن از شبه نظامیان حوثی در این حمله ها و ضد حمله ها کشته شدند، تعدادی از حوثی ها هم مجروح و تعدادی دیگر متواری شدند.

سرلشکر «قروش» تاکید کرد که نیروهای تحت امرش توانستند مقادیر زیادی اسلحه سبک و سنگین و مهمات را از شبه نظامیان حوثی به غنیمت بگیرند.

اسلحه و مهمات به غنیمت برده شده از حوثی‌ها

یک منبع نظامی در این رابطه تاکید کرد که جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی استحکامات و کاروان‌های پشتیبانی شبه نظامیان حوثی واقع در منطقه «ابواب الحدید» را هدف قرار داده و منهدم کردند.

هلیکوپترهای نظامی ائتلاف عربی از نوع آپاچی نیز شبه نظامیان حوثی را که سوار بر موتور سیکلت ‌ای خود در حال فرار از مناطق درگیری بودند را هدف قرار دادند.