.
.
.

آتش‌نشان خردسال سعودی جان دختری را نجات داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آتش‌نشان‌ها الزاما مردان قوی‌هیکلی که لباس‌های ضد حریق پوشیده و ماسک به صورت دارند نیستند، یک پسربچه 11 ساله هم‌ می‌تواند یک آتش مهیب را خاموش کند و جان یک نفر را نجات دهد؛ همان کاری که معاذ الجمعان دانش‌آموز دوره ابتدایی سعودی کرد.

معاذ الجمعان دانش‌آموز دوره ابتدایی شهر الهفوف در استان الاحساء پادشاهی عربی سعودی توانست دختر کوچکی را که میان شعله‌های آتش گیر افتاده بود را نجات دهد و پس از آن اقدام به خاموش کردن آتش نماید. دست این آتش‌نشان خردسال در این حادثه دچار سوختگی شد.

معاذ الجمعان درباره این حادثه به العربیه گفت: «به مانند همیشه به همراه دوستانم در خیابان فوتبال بازی می‌کردیم. ناگهان دیدم از اتوموبیلی که در نزدیکی منزل دوستم پارک شده بود، دودی به هوا برمی‌خیزد. بلافاصله به سمت خودرو دویدم و دیدم اتوموبیل دچار حریق شده و دختر کوچکی درون خودرو گیر افتاده است.»

معاذ در ادامه افزود: «با نادیده گرفتن آتش، تمام تلاشم را کردم تا دختر کوچک را از درون خودروی در حال حریق نجات دهم. دستم سوخت ولی به لطف خدا توانستم دختر کوچک را نجات دهم و او به سرعت به سمت خانه دوید. پس از آن من و دوستم توانستیم با آب و خاک آتش را خاموش کنیم.»

این پسربچه شجاع گفت که پس از آن در حالی که از درد گریه می‌کرد به خانه رفت و مادرش که تجربه پرستاری داشت توانست دست او را معالجه کند. پس از آن پدر دختر نجات یافته به خانه آنها آمد و از او تشکر کرد.

مدیریت مدرسه ابتدایی ابوجدانه در شهر الهفوف استان الاحساء و اداره دفاع مدنی منطقه، روز پنج‌شنبه 15 فوریه در مراسم ویژه‌ای از این آتش‌نشان شجاع تقدیر کردند.