فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یک مقام بلند پایه نظامی از صف حوثی‌ها جدا شد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  یک مقام نظامی بلند پایه یمنی طرفدار علی عبدالله صالح توانست با فرار از پایتخت «صنعا» از صف شبه نظامیان حوثی جدا شده و خود را از چنگال آنها نجات دهد.

  این مقام بلند پایه ی نظامی دوشنبه 12 فوریه پس از رسیدن به عدن اعلام کرد که به دولت قانونی یمن به رهبری عبدربه منصور هادی که مورد حمایت ائتلاف عربی و تایید سازمان ملل است پیوسته تا برای آزاد سازی کشورش از دست شبه نظامیان حوثی تلاش کند.

  به گزارش العربیه سرتیپ «جمیل المعمری» که از سوی شبه نظامیان حوثی به عنوان سخنگوی نیروی هوایی تعیین گردیده و معاونت گردهمایی نظامی نیروهای مسلح و امنیتی را برعهده داشت پس از رسیدن به «عدن» پایتخت موقت در جنوب یمن در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی «خبر» وابسته به حزب کنگره ملی انتقادهای شدید اللحنی از شبه نظامیان حوثی کرده، آنها را متهم ساخته و دعوت به قیام مردمی بر علیه آنها کرد.

  رئیس جمهور سابق یمن« علی عبدالله صالح» ریاست حزب کنگره ی ملی یمن را بر عهده داشت. عبدالله صالح پس از جدایی از همپیمانی با شبه نظامیان حوثی در اوایل ماه دسامبر گذشته در صنعا در محاصره شبه نظامیان حوثی افتاده و به دست آنها کشته شد.

  سرتیپ المعمری کودتاگران حوثی را «مافیای تروریستی حوثی» توصیف کرد و آنها را به ترور افسران یمنی متهم کرد. او گفت حوثیها با کشتن افسران نظامی وکادرهای امنیتی یمن در تلاشند تا ساختار نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی یمن را از بین ببرند.

  وی همچنین حوثی ها را متهم ساخت که فرماندهان نظامی را به حاشیه رانده، خانه نشین کرده و یا به قتل رسانده است.

  وی شبه نظامیان حوثی را متهم کرد که «به دنبال نابودی یمن هستند و از این طریق کادرهای نیروهای مسلح و جوانان یمنی را در آتش جنگی نیابتی گرفتار کرده اند که اکثریت مردم یمن با آن مخالفند».

  سرتیپ المعمری اعلام کرد که هدفش از ترکت صنعا و آمدن به عدن این است که به صف دولت قانونی یمن به رهبری عبدربه منصور هادی بپیوندد تا کشورش را از دست شبه نظامیان حوثی آزاد کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران