فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یک مقام امنیتی عراق: ابوبکر البغدادی هنوز زنده است و در بیمارستان داعش درمان می‌شود

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  یک مقام بلندپایه وزارت کشور عراق روز دوشنبه 12 فوریه 2018 اعلام کرد که ابوبکر البغدادی، خلیفه خودخوانده داعش کماکان زنده است و در یک بیمارستان داعش در منطقه‌ای صحرایی در شمال شرق سوریه تحت درمان قرار دارد.

  ابوعلی البصری، رئیس "هسته شاهین‌های اطلاعاتی" و مدیرکل اطلاعات و مبارزه با تروریسم وزارت کشور عربی به روزنامه الصباح عراق گفت که "البغدادی از شکستگی‌های متعدد و حراجات خطرناک در منطقه پا رنج می‌برد و این جراحات مانع از این شده که او بتواند به تنهایی راه برود. او چندی پیش به بیمارستان داعش در منطقه الجزیره سوریه منتقل شد."

  البصری گفت که اطلاعات مربوط به وخیم‌شدن حالت جسمی و روحی البغدادی براساس گزارش‌هایی به دست آمده که توسط نیروهای اطلاعاتی نفوذ کرده به داعش تهیه شده‌اند.

  این مقام امنیتی عراق افزود: «البغدادی روزهای آخرش عمرش را می‌گذراند. او همچنین به بیماری دیابت مبتلا است.»

  بخشی از منطقه الجزیره که در مرزهای عراق و سوریه واقع شده، کماکان در اختیار نیروهای داعش است.

  مقامات عراقی هفته گذشته فهرست رهبران تروریستی تحت تعقیب را منتشر کرد و نام ابراهیم عواد ابراهیم علی البدری السامرائی معروف به ابوبکر البغدادی در راس این فهرست بود.

  ارتش روسیه در میانه‌های ژوئن 2017 اعلام کرد که می‌کوشد بررسی کند آیا ابوبکر البغدادی در یک حمله هوایی روسیه به سوریه کشته شده است یا خیر.

  از سوی دیگر آمریکا نیز برای کسی که اطلاعتی درباره مکان پنهان شدن البغدادی ارائه کند یا او را بکشد، جایزه‌ای معادل 25 میلیون دلار تعیین کرد اما با همه این احوال کماکان اطلاع دقیقی از وضعیت جسمی و محل اختفای خلیفه خودخوانده داعش در دست نیست. هر از چندگاهی شایعاتی درباره رفت و آمد او به مناطق تحت سیطره داعش در دو سوی مرزهای عراق و سوریه منتشر می‌شود.

  در اول سپتامبر 2017 یک مقام عالیرتبه ارتش آمریکا اعلام کرد که ابوبکر البغدادی به احتمال زیاد زنده است و در جایی در دشت فرات در شرق سوریه پنهان است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران