فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ارتش يمن هجوم حوثی‌ها به جازان سعودی را ناکام کرد

  منبع: دبی- العربیه فارسی

  ارتش ملی یمن روز دوشنبه 12 فوریه 2018 توانست یک حمله شبه‌نظامیان حوثی به منطاقه رازح در نزدیکی منطقه جازان در مرزهای پادشاهی عربی سعودی را دفع کند.

  خبرنگار العربیه گزارش کرد حوثی‌ها قصد پیشروی به سمت مناطقی در رشته‌کوه‌های الفلج و بلندی‌های الرخوم را داشتند، که در اختیار ارتش ملی یمن بود. با پیشتبانی نیروهای ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن، ارتش ملی این کشور توانست این مانع به نتیجه رسیدن تلاش‌های حوثی‌ها برای در اختیار گرفتن این مناطق شود.

  سرتیپ حسین العمری، فرمانده تیپ ششم مرزبانی به العربیه گفت: «حداقل هفت نفر از حوثی‌ها در این حمله کشته و تعدادی دیگر نیز زخمی شده و از منطقه گریختند.»

  از سوی دیگر ارتش پادشاهی عربی سعودی نیز روز یکشنبه 11 فوریه توانست هجوم شبه‌نظامیان حوثی به مناطق مرزی سعودی را دفع کند. در این درگیری 17 پیکارجوی حوثی کشته شدند. بنا بر گزارش‌ها حوثی‌ها قصد داشتند با عبور از مرزهای سعودی در خاک این کشور اقدام به عملیات نظامی کرده و از آن به عنوان یک پیروزی معنوی سود ببرند.

  نیروهای ارتش سعودی با آتش توپخانه پاسخ این هجوم را داده و 17 نفر از پیکارجویان حوثی را کشتند. جنگنده‌های ائتلاف نظامی عربی مدافع دولت قانونی یمن نیز خودروهایی حامل این پیکارجویان را در نزدیکی مناطق مرزی سعودی، منهدم کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران