فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ادامه فعالیت‌ مرکز امدادرسانی ملک سلمان برای بازپروری کودکان سرباز در یمن

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  مرکز امداد رسانی و کمک های بشر دوستانه ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی دوشنبه 12 فوریه در شهر «مأرب» واقع در شرق «صنعا» و هم زمان با روز جهانی مبارزه با به سربازگیری کودکان در جنگ، مرحله جدیدی از طرح بازپروری و توانمندسازی کودکانی را که توسط شبه نظامیان حوثی کودتاچی در جنگ یمن به سربازی گرفته شده اند را آغاز کرد.

  مرحله جدید این طرح شامل بازپروری 80 کودک از استان های مختلف یمن است که شبه نظامیان حوثی آنها را در جنک به سربازی گرفته بودند.

  در این راستا طرح جدید مرکز امداد رسانی و کمک های بشر دوستانه ملک سلمان نیز شامل یک برنامه آموزشی برای آگاه سازی 80 تن از اولیای امور در یمن است تا نسبت به خطر به سربازگیری کودکان در جنگ و چگونگی مقابله با آن آگاه شده و برای اصلاح و بازپروری کودکان قربانی خشونت در جنگ اقدام کنند.

  این طرح چهار ماهۀ شامل برگزاری دوره های فشرده برای بازپروری و اصلاح کودکانی است که در جنگ توسط شبه نظامیان حوثی به سربازی گرفته شده اند. این کودکان به سربازی گرفته شده که قربانی خشونت در جنگ هستند تحت برنامه بازپروری و توانمند سازی از نظر روانی و اجتماعی اصلاح و بهبود یافته و مجددا به اجتماع بازگردانده می شوند تا بتوانند به دور از هرگونه رفتار خشونت آمیز که در جنگ آموخته اند، به زندگی عادی خود ادامه بدهند.

  در مرحله ی اولیه از این طرح فشرده برای بازپروری کودکان به سرباز گرفته شده در جنگ، که به مدت یک ماه طول می کشد ابتدا این کودکان با شرکت در فعالیت های ورزشی، اردوهای مختلف و شرکت در کلاس های آموزشی از نظر روانی و اجتماعی توانمندسازی شده و زیر نظر مربیان متخصص آموزش می بینند.

  این طرح با هدف بازپروری 2000 کودک سرباز در یمن آغاز شده و دوره ی اول آن با موفقیت 80 کودک یمنی از 4 استان «مأرب»،«الجوف»،«عمران»،«تعز» را که در جنگ توسط حوثیها به سربازی گرفته شده بودند را بازپروری و اصلاح کرد.

  قرار است مرحله سوم این طرح نیز شامل استان های «مأرب»، «الجوف»، «عمران»، «تعز» و«صنعا» بشود و در مراحل بعد از آن شامل بازپروری کودکان دختر نیز باشد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران