.
.
.

یک کشته و 62 زخمی آمار اولیه بمبگذاری در مسجدی در بنغازی لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عملیات بمبگذاری روز جمعه 9 فوریه در یکی از مساجد شهر بنغازی لیبی منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن 62 نفر دیگر گردید.

شاهدان عینی گفتند که این انفجار نمازگزارانی را که برای اقامه نماز جمعه به مسجد آمده بودند را هدف قرار داد که در نتیجه آن یک نفر کشته و 62 نفر زخمی شدند که تعدادی از مجروحان به بیمارستان های شهر منتقل شدند.

به گزارش العربیه به نقل از «عماد السنوسی» یکی از افراد وابسته به گردان های واکنش سریع لیبی بمب در مسجد «سعد بن عباده» واقع در خیابان عبدالجلیل در منطقه «الماجوری» شهر بنغازی کارگذاشته شده بود که از راه دور و در هنگام اقامه نماز جمعه منفجر گردید.

فادیا البرغثی سخنگوی بیمارستان «الجلاء» شهر بنغازی نیز اعلام کرد که یک نفر کشته شده و 62 نفر زخمی به مرکز اورژانس و فوریتهای پزشکی این بیمارستان انتقال یافتند.

السنوسی تاکید کرد که محل انفجار توسط نیروهای امنیتی و پلیس احاطه شده و تحقیقات و پیگیری ها برای شناسایی عاملان این انفجار همچنان ادامه دارد.

وی همچنین اخبار منتشر شده در رسانه ها مبنی بر وقوع انفجارهای دیگری در مساجد این شهر را رد کرد.

از طرفی دیگر تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

شهر بنغازی در 23 ژانویه گذشته شاهد خونین ترین انفجار تروریستی در سال های گذشته بود که در آن دو خودروی بمبگذاری شده با فاصله نزدیک از یکدیگر نمازگزاران مسجد «بیعت الرضوان» را در حالی که مسجد را پس از نماز عشاء ترک می کردند هدف قرار دادند که در نتیجه آن 41 نفر کشته و بیش از 80 نفر زخمی شدند که در بین آنها تعدادی از فرماندهان عالی رتبه نظامی، امنیتی و افراد پلیس به چشم می خورد.