.
.
.

ائتلاف بین‌الملل به تلافی حمله شبه‌نظامیان اسد به نیروهای کٌرد، 100 تن از آنان را کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا، روز پنج‌شنبه هشتم فوریه اعلام کرد، در یک حمله هوایی، شبه‌نظامیان وابسته به رژیم اسد را در شرق سوریه بمباران کرده است.

به گزارش العربیه، ائتلاف بین‌المللی گفته که شبه‌نظامیان نزدیک به اسد، پس از آنکه نیروهای سوریه دموکراتیک را بمباران کردند، مورد هدف قرار گرفتند.

ائتلاف بین‌المللی در بیانیه‌اش آورده که نیروهایش هنگام حمله شبه‌نظامیان پشتیبان اسد به منطقه‌ای در نزدیکی رودخانه فرات، در کنار نیروهای سوریه دموکراتیک بودند.

این بیانیه افزود: «ائتلاف بین‌الملل، در پاسخ به این عمل خصمانه و در دفاع از ائتلاف و همپیمانان آن، حملاتی را علیه نیروهای مهاجم انجام داد».

یک مقام آمریکایی گفته که ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا، با اشاره به ناکام گذاشتن یک حمله گسترده در شامگاه چهارشنبه و صبح امروز پنج‌شنبه، طی درگیری‌هایی، 100 نفر از جنگجویان وابسته به رژیم سوریه را کشته است.

این مقام آمریکایی، که نخواست نامش فاش شود افزود که شبه‌نظامیان پشتیبان بشار اسد، نزدیک به 500 پیاده‌نظام و مجهز به توپخانه، تانک، موشک و سلاح‌های دیگر، بودند.

در این عملیات، هیچ یک از سربازان آمریکایی، کشته یا زخمی نشده اند.

سربازان آمریکایی، هنگام حمله شبه‌نظامیان نزدیک به رژیم سوریه، در کنار نیروهای سوریه دموکراتیک در استان دیرالزور بودند. در این حمله یکی از نیروهای سوریه دموکراتیک، زخمی شده است.

مقام آمریکایی گفته که شبه‌نظامیان پشتیبان اسد، به دنبال کنترل مناطقی بودند که در سپتامبر 2017، توسط نیروهای سوریه دموکراتیک، آزاد شده بود.

ائتلاف بین‌الملل، در بیانیه خود، هیچ اشاره‌ای به هویت شبه‌نظامیان پشتیبان اسد که دست به این حمله زد‌ه‌اند، نکرده است.

ائتلاف در بیانیه خود تأکید کرد که به تلاش‌های خود برای جنگ علیه داعش در دره فرات سوریه ادامه می‌دهد، اما در عین حال گفته که حق دفاع خود قابل معامله نیست.