.
.
.

حمله موشکی اسرائیل به حومه دمشق سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری رسمی رژیم سوریه (سانا) روز چهارشنبه 7 فوریه، گزارش داد، که نیروی هوایی این کشور، حمله موشکی اسرائیل را به حومه دمشق دفع کردند.

فعالان سوری گفته‌اند مرکز پژوهش‌های علمی جمرایا در حومه دمشق، مورد حمله موشکی اسرائیل قرار گرفته است.

در گزارش رژیم سوریه آمده است که واحدهای پدافند هوایی این کشور با حملات نیروی هوایی اسرائیل علیه موضع سوری به مقابله پرداخت.

در بیانیه رژیم سوریه گفته شده که جنگنده‌های اسرائیل شماری موشک را از خاک لبنان به سمت منطقه القطیفه در حومه دمشق پرتاب کردند . بیانیه دولت سوریه گفته که واحدهای پدافند هوایی این کشور، تعدادی از موشک‌ها را قبل از اصابت به هدف منهدم و یک هواپیمای اسرائیلی را سرنگون کرد.

بر اساس این گزارش، اسرائیل سپس دو موشک زمین به زمین از منطقه اشغال شده جولان شلیک کرد اما نیروهای سوریه هر دو را رهگیری و منهدم کردند.

بیانیه دولت سوریه افزود:« جنگنده‌های اسرائیلی، چهار موشک از طبریا، به سمت سوریه شلیک کردند اما واحدهای پدافند هوایی با آنها مقابله کردند، یک موشک را منهدم و بقیه در نزدیکی یکی از مواضع نظامی سقوط کردند و موجب خسارات مادی شدند».

ارتش اسرائیل در نهم ژانویه گذشته، مواضعی در سوریه را مورد حمله قرار داده بودند. به گفته بیانیه سابق سوریه، آن حمله تنها خسارات مادی در نزدیکی یکی از مواضع نظامی، بر جای گذاشت.

از آغاز بحران سوریه در ۲۰۱۱، اسرائیل، بارها مواضع نظامی ارتش سوریه یا حزب‌الله لبنان در سوریه را هدف قرار داد.همچنین در چندین حمله مواضعی در نزدیکی دمشق را بمباران کرده بود.