.
.
.

ارتش یمن کنترل چند موضع استراتژیک در استان تعز را به دست گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش ملی یمن سه‌شنبه در چارچوب پیشروی‌های زمینی و عملیات نظامی برای آزادسازی کامل استان تعز که توسط شبه نظامیان حوثی محاصره شده است توانستند کنترل دو موضع استراتژیک « تبه الجبوریه» و«تبه الصفراء» در شهرستان «جبل جبشی» واقع در غرب تعز را به دست بگیرند.

پایگاه اطلاع رسانی رسمی ارتش یمن تاکید کرد نیروهای ارتش در مناطق «شرف العنین» و شهرستان «جبل حبشی» در غرب تعز با شبه نظامیان حوثی به شدت درگیر شده است .

این پایگاه خبری افزود که نیروهای ارتش به نزدیکی روستایی رسیده‌اند که بر منطقه‌ی «الرماده» و راه ارتباطی بین استان‌های تعز و الحدیده مشرف است. این راه ارتباطی مسیر امدادرسانی و پشتیبانی شبه نظامیان حوثی است.

درگیری بین ارتش ملی یمن و کودتاچیان حوثی در جبهه‌های «الضباب» واقع در غرب استان تعز ادامه دارد. نیروهای ارتش یمن با متمرکز شدن بر «تبه السوداء»، «جبل المنعم» و«الاشعاب» تلفات سنگینی را بر شبه نظامیان حوثی متحمل ساختند.

بنا به گزارش‌های نظامی در نتیجه این درگیری ها تعدادی از حوثی‌ها کشته و زخمی شدند و صفوف آنها در حال فروپاشی و ریزش است.

همچنین نیروهای ارتش یک حمله سنگین شبه نظامیان حوثی را در «عزله القحیفه» در جبهه «مقبنه» واقع در غرب استان تعز دفع کردند و پس از آن در چند جبهه اقدام به پیشروی به سمت مواضع شبه نظامیان حوثی کردند.