.
.
.

4 هزار داعشی در اقلیم کردستان بازداشت هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اقلیم کردستان عراق روز سه‌شنبه 6 فوریه 2018 اعلام کرد نیروهای امنیتی این اقلیم "آسایش" حدود 4 هزار پیکارجوی داعش را در بازداشت خود دارند و تا کنون دو نفر از آنها را تحویل کشورهایشان داده است.

دیندار زیباری، هماهنگ‌کننده رهنمودهای بین‌المللی در اقلیم کردستان در یک نشست خبری که در اربیل برگزار شد گفت: «از سال 2014 تا سال 2017 نیروهای امنیتی و پیشمرگه حدود 2500 نفر از افراد داعش را دستگیر کرده‌اند. با آغاز عملیات آزادسازی حویجه 100 نفر خود را به نیروهای پیشمرگه تسلیم کردند و حدود 350 نفر نیز در پی حضور نیروهای عراقی در کرکوک در 16 اکتبر گذشته دستگیر و به زندان "آسایش" منقل شدند.»

دیندار زیباری تاکید کرد: «این افراد با اطلاع تیم سازمان ملل و صلیب سرخ در بازداشت هستند و به دلیل اینکه خانواده‌هایشان در اردوگاه‌های آوارگان در خارج از اقلیم کردستان هستند، مکان بازداشت این افراد به خانواده‌هایشان اطلاع داده نشده است.»

این مقام کرد درباره پیکارجویان خارجی نیز گفت: «برخی از آنها به حکومت‌هایشان تحویل داده شده‌اند. یک روزنامه‌نگار به کنسولگری ژاپن در اربیل و دیگر به کنسولگری آمریکا تحویل داده شد.»

دولت مرکزی عراق بارها از اقلیم کردستان درخواست کرد افراد بازداشت شده را تحویل بغداد دهد. دیندار زیباری درباره این موضوع گفت که این موضوع باید با هماهنگی مشترک و با نظارت سازمان ملل صورت گیرد.

تصاويری از داعشی‌هایی که خود را تسلیم پیشمرگه‌ها کردند