.
.
.

ارتش ملی یمن ارتفاعات استراتژیک "مندبه" در خاستگاه حوثی‌ها را به کنترل در آورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش ملی یمن در ادامه پیشروی‌های خود در استان صعده، خاستگاه حوثی‌ها، با در اختیار گرفتن ارتفاعات استراتژیک منطقه مندبه در منطقه باقم واقع در شمال این استان، همه این منطقه را تحت اشراف و کنترل خود در آورند.

صالح قروش، فرمانده تیپ پنجم نیروی مرزبانی، درباره پیشروی نیروهای ارتش ملی در استان صعده گفت که نیروهای این تیپ توانستند کنترل تپه‌های السود، بی ام بی، البركان و تعدادی از ارتفاعات مشرف بر منطقه مندبه را در دست گیرند.

صالح قروش همچنین اعلام کرد در این درگیری‌ها، حداقل 30 پیکارجوی حوثی کشته و دو نفر اسیر شدند و باقی‌مانده از منطقه فرار کردند.

به گفته فرمانده تیپ پنجم نیروهای مرزبانی تعداد معتنابهی اسحله سنگین و نیمه‌سنگین حوثی‌ها به غنیمت گرفته شده و نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن نیز توانستند تدارکات حوثی‌ها را که از منطقه ضحیان در حال ارسال به مندبه بود، منهدم کنند.

اهمیت مناطق آزادشده در مندبه به این دلیل است که این منطقه بر منطقه ابواب الحدید اشراف دارد. درگیری‌ها از ابواب الحدید می‌توانند به منطقه آل صبحان منتقل شوند. آل‌صبحان در نزدیکی مرکز شهرستان است و ارتش تنها 3 یا 4 کیلومتر با آن فاصله دارد.

منطقه مندبه در شمال استان صعده