.
.
.

یک رهبر یهودی آمریکایی: قطر بهترین گزینه برای همکاری با اسرائیل است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آلان درشویتز که یک امریکایی یهودی تبار است پس از دیدار از دوحه پایتخت قطر این کشور را بهترین گزینه در منطقه برای ارتباط و همکاری با اسرائیل دانست.

روزنامه‌های اسرائیلی پیش تر به همکاری‌های بین دوحه و تل ابیب و تفاهم‌های عمیق بین دو کشور اشاره کردند.

درشویتز رهبر یهودی تبار آمریکایی پس از دیدار از دوحه در اظهارات خود گفت که قطر و اسرائیل هر دو در مرحله تنازع بقاء هستند.

وی با اشاره به شباهت‌های بین اسرائیل و قطر گفت که هر دو دور تا دور آنها را دشمن فرا گرفته است و هر دو مورد تحریم قرار گرفته و با خواسته‌های غیر واقع بینانه مواجه هستند.

درشویتز که با موسسه‌های لابی گر یهودی در آمریکا در ارتباط است گفت که به اهتزاز در آمدن پرچم اسرائیل در دوره‌های گذشته مسابقات تنیس در قطر و منع قهرمان شطرنج بازی اسرائیل از ورود به کشور پادشاهی عربی سعودی نشان دهندۀ این است که در بین کشورهای منطقه قطر واقعا همیشه بهترین گزینه برای ارتباط با اسرائیل است.

پایگاه خبری گلوبالیست به نقل از درشویتز اعتماد او به اینکه رابطه با قطر می‌تواند نتایج مثبت و مثمر ثمری برای اسرائیل و یهودیان داشته باشد را منعکس کرد.

از طرفی پایگاه «جیروزلم پست» اسرائیل نوشت که جنرال شیمون شابیرا مشاور بنیامین نتنیاهو نخست وزیر اسرائیل نامه‌ای به یکی از موسسه‌های لابی گر یهودی ارسال کرده تا نامه اش از طریق آن موسسه به دست گنگرۀ آمریکا برسد که در متن آن آمده است که قطر به جنبش حماس کمک نظامی نمی‌کند.

روزنامه‌های اسرائیلی در این رابطه پا را فراتر نهاده گفتند که این نتیجه‌ها حاصل همکاری پنهان بین تل ابیب و دوحه است که منجر به دستیابی به تفاهم‌های عمیق در مورد بسیاری از مسائل شده است.

همکاری بین قطر و اسرائیل مکمل تفاهم هایی است که اساسا از قبل بین این دو کشور بوده است و این نشان از افزایش حجم ولخرجی‌های سخاوتمندانه دوحه برای به دست آوردن رضایتمندی موسسه‌های یهودی در آمریکا دارد.