.
.
.

سوریا .. تصاویری دلخراش از حمله شیمیایی رژیم سوریه به حومه ادلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رژیم سوریه بار دیگر، حومه ادلب در این کشور را با گاز کلر، هدف قرار داد. به گفته دفاع شهری سوریه، شهر سراقب در شمال غرب این کشور، شامگاه یکشنبه، با گازهای سمی مورد هدف قرار گرفت و در پی آن نه تن از جمله سه نفر از نیروهای کمک رسانی کلاه سفید، آسیب دیدند.

سایت دفاع شهری سوریه، ویدیوهای دلخراشی را پخش کرده که نشان می‌دهند افرادی که مورد اصابت قرار گرفتند، دچار احساس خفگی شدیدی شده‌اند.

در همین حال، بیمارستان شهر معره النعمان در حومه ادلب جنوبی، در پی بمباران هوایی که احتمالا توسط جنگنده‌های روسیه صورت گرفته، به شدت آسیب دید.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه، امروز دوشنبه در گزارشی خبر داد که بیمارستان شهرک معره النعمان، در پی این بمباران، تعطیل شد.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه که اخبار مربوط به جنگ در این کشور را گزارش می‌کند، گفته که پس از بمباران هلی‌کوپترهای رژیم اسد در شهر سراقب استان ادلب، بوی تندی پخش شد و باعث احساس خفگی در میان شماری از ساکنان شد.

این منبع حقوق بشری سوریه به نقل از منابع پزشکی گفته که در این حمله، از گازهای سمی استفاده شده است.

همچنین حمله جنگنده‌های رژیم سوریه در شهرک کفرنبل در نزدیکی معره النعمان، به کشته شدن 6 غیرنظامی انجامید.

یک مقام آمریکایی، پیشتر از استفاده مجدد سلاح شیمیایی توسط رژیم سوریه هشدار داده و از احتمال حمله آمریکا به سوریه در پی این اتهامات سخن گفت.

گفتنی است که در 22 ژانویه، در پی بمباران جنگنده‌های رژیم سوریه در شهر محاصره شده دوما در شرق دمشق، 21 نفر از جمله شماری کودک، احساس خفتگی کردند و راهی بیمارستان شدند.