.
.
.

پیشروی ارتش ملی یمن در شمال و غرب استان تعز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی هوایی جنگنده‌های ائتلاف نظامی عربی برای حمایت از دولت قانونی یمنی و در چارچوب عملیات آزادسازی استان تعز از دست شبه‌نظامیان حوثی، توانستند در جبهه‌های شمالی و غربی تعز به شکل چشمگیری پیشروی کرده و به شکست محاصره این استان توسط حوثی‌ها پایان دهند. استان تعز از سه سال پیش توسط حوثی‌ها محاصره شده است.

ارتش ملی یمن توانست بلندی‌های المناره و نقیل الکراش و روستاهای العلافی و الزعیب در منطقه شرف العنین بر بلندی‌های کوه حبشی را از آن خود کرده و تحت کنترل در آورد. بلندی‌های کوه حبشی به مسیر ارتباطی استراتژیک تعز به الحدیده در غرب یمن مشرف است.

از سوی دیگر و بنا بر اعلام مرکز رسانه‌ای فرماندهی نظامی جبهه تعز، نیروهای دولت قانونی روستاهای الجیریه، الصفراء را آزاد کرده و به نزدیکی روستای الصراهم که بر مسیر الرماده در غرب تعز مشرف است، برسند.

ارتش ملی یمن روز یکشنبه 4 فوریه 2018 هجوم گسترده‌ای به مواضع شبه‌نظامیان حوثی در کوه الوعش در شمال تعز ترتیب داده و تعداد قابل توجهی از پناهگاه‌های پیکارجویان حوثی در این منطقه را منهدم یا از آن خود کرد.

یک منبع میدانی توضیح داد که پیشروی‌های روز یکشنبه بخش مهمی از نقشه ارتش یمن برای آزادسازی ارتفاعات استراتژیک کوه الوعش را محقق کرد.

به گزارش منابع میدانی، پیکارجویان حوثی در این رویارویی‌ها متحمل خسارات جانی و مالی قابل توجهی شده و ساختار نظامی آنها در نتیجه ضربات سختی که از سوی ارتش ملی و جنگنده‌های ائتلاف به آنها وارد آمد، دچار مشکل جدی شد. این درگیری‌ها کماکان در جبهه‌های مختلف استان تعز در جریان است.

ارتش ملی یمن از آغاز عملیات نظامی آزادسازی استان تعز و با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف نظامی عربی توانست به شکل چشمگیری پیشروی کرده و براساس اعلام ارتش یمن این عملیات تا آزادسازی کامل استان تعز از دست شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی ادامه خواهد داشت.