.
.
.

مثله کردن جسد زن جنگجوی کرد در شمال سوریه..."کاملا وحشیانه"

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دو ویدیوی تصویری منتشر شده که حاوی تصاویر تکان دهنده مثله کردن جسد یک زن جنگجوی کرد در شمال سوریه است موجی از خشم و نفرت را در میان کردها برانگیخت. فعالان سوریه ای نیز این اقدام شنیع، غیرانسانی و بی‌رحمانه که با هیچ ارزشی از ارزش‌های انسانی سازگار نیست را محکوم کردند.

این دو ویدیوی منتشر شده افراد مسلحی را نشان می‌دهد که اقدام به مثله کردن جسد زنی کردند که مسئولان کرد نام او را « بارین کوبانی» ذکر کردند.

در ویدیوی دوم تصویر جسد این زن جنگجوی کرد واضح‌تر به نظر می‌رسد و افراد مسلح را در حالی که جسد این زن را احاطه کرده‌اند نشان می‌دهد که یکی از افراد مثله کننده از زیبایی این زن می‌گوید.

دیدبان حقوق بشر سوریه که این دو ویدیو را برای اولین بار منتشر کرده است گفت که این اتفاق روز سه‌شنبه 30 ژانویه در روستای «قرنه» در منطقه «بلبل» از توابع «عفرین» رخداد و افراد مرتکب جرم نیز از گروه‌های مسلح سوری مشارکت کننده در عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه هستند.

مسئولان کرد نیز تاکید کردند که این جثۀ متعلق به زن جنگجوی کردی است که « بارین کوبانی» نام دارد او در یگان‌های مدافع زن کرد که شریک سیاسی اصلی برای یگان‌های مدافع خلق کرد هستند، در جبهه‌های جنگ خدمت می‌کرد.

اقدام مثله کردن جسد زن جگنجوی کرد عملی شنیع، غیر انسانی، بی‌رحمانه و تکان دهنده است و در نهایت بی‌رحمی و وحشیگری صورت گرفت که موجی از خشم و نفرت را در میان کرها برانگیخت و واکنش شدید فعالان سوری و محکومیت و استنکار آنها را در پی داشت.

فعالان سوری این اقدام را «بی نهایت وحشیانه » توصیف کردند.

حکومت خودگردان کرد در استان «حسکه» واقع در شمال شرق سوریه مثله کنندگان جسد زن کرد را « سفاح» توصیف کرد و دولت ترکیه را مسئول دانست. ائتلاف ملی مخالفان سوری نیز تجاوز و جنایت در حق جنگجویان و شهروندان بی گناه سوری را محکوم کرد.

از طرفی ترکیه از زبان وزیر خارجه اش، «مولود چاووش اوغلو» تاکید کرد که کشورش اهمیت بسزائی برای شهروندان غیر نظامی در مناطق جنگ‌زده و بحرانی قائل است و جنگجویان کرد را به کشتار غیر نظامیان ترک و استفاده از مردم سوریه به عنوان سپر انسانی در درگیری‌های سوریه متهم کرد.