.
.
.

نیروهای ترکیه کوه استراتژیک «دارمق» در عفرین سوریه را به کنترل خود درآوردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ترکیه، روز شنبه 3 فوریه، کوه استراتژیک «دارمق» در منطقه عفرین سوریه را به کنترل خود درآورده و پرچم ترکیه را بر فراز این کوه برافرشتند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، اهمیت کوه «دارمق» در عفرین در این است که به گفته مقامات ترکیه، یگان‌های مدافع خلق، این کوه را در بمباران موشکی شهر مرزی کلیس استفاده می‌کنند.

نیروهای ترکیه پیشتر کوه «برصایا» در منطقه عفرین را به تصرف خود درآورده بودند.

نیروهای ترکیه و گروه‌هایی از «ارتش آزاد سوریه» با حمله به منطقه راجو در غرب عفرین، بمباران خود را علیه این منطقه که چند روزی است تحت محاصره ارتش آزاد قرار دارد، آغاز کرده‌اند.

پیش از این نیز، نیروهای ترکیه و گروهه‌های وابسته به ارتش آزاد، منطقه بلبل در شمال عفرین را پس از درگیری‌های شدید با یگان‌های مدافع خلق، به کنترل خود درآورده بودند.

به رغم پیشروی‌ ارتش آزاد و نیروهای ترکیه در عملیات عفرین، آنکارا به اعزام نیرو و تجهیزات نظامی به مناطق مرزی جهت گسترش عملیات خود در سوریه، ادامه می‌دهد.

ارتش سوریه، در حدود یک دو هفته پیش، عملیات نظامی خود در منطقه عفرین در شمال سوریه را علیه یگان‌های مدافع خلق، که از حمایت آمریکا برخودارند، آغاز کرد.

ترکیه، یگان‌های مدافع خلق را جناح نظامی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه می‌داند.

آنکارا می‌گوید که این گروه، با حزب کارگران کردستان در ارتباط است.عناصر این حزب دهه‌هاست که در جنوب شرق ترکیه، با نیروهای این کشور درگیر است.