.
.
.

شبه‌نظامیان حوثی 400 خانواده از یک روستا را مجبور به ترک خانه‌هایشان کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع آگاه محلی در یمن شنبه 3 فوریه اعلام کردند در پی شدت گرفتن درگیری‌ها در جبهه شرقی میان ارتش ملی یمن و شبه‌نظامیان حوثی و نیز پیش‌روی ارتش به سمت مواضع و محل استقرار کودتاگران، این گروه شبه‌نظامی 400 خانواده از ساکنان روستای «السمیدد» واقع در منطقه «العدنه» از توابع شهرستان «صاله» در شرق استان «تعز» را طی دو روز گذشته مجبور به ترک خانه‌هایشان کردند.

به گزارش العربیه شبه‌نظامیان حوثی با توسل به زور و تهدید سلاح، ابتدا ساکنان روستا را از خانه‌هایشان خارج کردند و سپس از روستای محل سکونتشان طرد کردند.

منابع محلی همچنین تاکید کردند افراد وابسته به شبه‌نظامیان حوثی به سوی خانه‌های روستائیان تیراندازی کردند و محل سکونت بعضی از آنها را به آتش کشیدند.

شبه‌نظامیان حوثی با آتش زدن خانه‌های این مردم روستایی آنها را از خانه‌هایشان بیرون رانده مجبور کردند تا سریعا و با پای پیاده روستای محل اقامتشان را ترک کرده به سمت شرق شهرک «الجحملیه» جایی که مقر نیروهای ارتش ملی یمن آن درقرار دارد، پناه ببرند.

این روستاییان آواره جنگی که تحت تهدید و با زور سلاح شبه‌نظامیان حوثی از خانه‌هایشان رانده شده‌اند چاره‌ای نداشتند جز اینکه به منطقه‌ای دیگر که به علت آثار به جای مانده از جنگ بیشتر به ویرانه‌ای شبیه است پناه ببرند و بدون هیچ‌گونه امکانات اساسی برای ادامه زندگی هم‌اکنون در سخت‌ترین شرایط در انتظار سرنوشت نامعلوم خود به سر می‌برند.

فعالان در زمینه امدادرسانی در یمن تاکید کردند مردم بی‌گناه در استان تعز بدون پناهگاه، غذا و دارو در شرایط سخت و بحران شدید انسانی ناشی از ادامۀ جنگ به سر می‌برند.